Sponsorlu Bağlantılar

Huawei P30 Pro format atma nasıl yapılır?

110 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Huawei P30 Pro  sıfırlama, Huawei P30 Pro formatlama nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunları sizlere bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Telefon veya tabletlere genelde virüsler, yavaşlama, donmalar, takılmalar, ikinci el satışları ve teknik servis öncesinde cihaz sıfırlanarak teslim edilmektedir.

Bizde bu konumuzda Huawei P30 Pro sıfırlama nasıl yapılır konusunda sizlere bilgilerimizi anlatacağız. Konu öncesinde bazı uyulması gerekenler var bunları dikkatlice okuyarak sizde kendinizde yapabilirsiniz.

Huawei P30 Pro fabrika ayarına sıfırlama öncesinde telefonun tüm yedeklerini almayı unutmayın. Ardından film galerisi, telefon rehberi, notlar ve diğer önemli verilerinizi yedekledikten sonra cihazı sıfırlamaya başlayacağız.

Huawei P30 Pro format atma işleminde telefonun şarjının yüzde 50 altında olmamasına dikkat ediniz, gerektiğinde şarja bağlı olarak cihazı temizlemeye başlayın.

HUAWEİ P30 PRO NASIL FORMAT ATILIR

Telefona iki farklı yöntemle eski ilk gün gibi ayarına geri getireceğiz ilk öncesi telefonun menüsü üzerinden cihazı formatlama yaparak diğeri ise telefonun üzerinde donanım tuşlarını kullanarak sıfırlamasını gerçekleştireceğiz.

HUAWEİ P30 PRO SIFIRLAMA

Telefonun, cihazının içinden ilerleyerek yazılımsal olarak cihazı sıfırlayalım. Bunun için aşağıda adımları takip edelim.

 • Menü
 • Ayarlar
 • Yedekle ve sıfırla
 • Fabrika verilerine sıfırla
 • Telefonu sıfırla

Bu adımlarla Huawei P30 Pro fabrika ayarına geri alma işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu işlem başladıktan bitene kadar işlemi kesmeyin.

HUAWEİ P30 PRO FABRİKA AYARINA SIFIRLAMA

Telefonu üzerinde bulunan donanım tuşlarını kullanarak cihazı sıfırlayacağız. Bunun için sıralama olarak şu şekilde devam edelim.

 • Cihazı kapatın
 • Ses Açma + Güç Düğmesine birlikte basınız.
 • Telefon açılmaya başladığında güç düğmesine basmayı bırakın ve sadece ses açma düğmesiyle devam edin.
 • Karşınıza Recovery ( kurtarma ) ekranı geldiğinde basmayı bırakın.
 • Wipe Data // Factory Reset
 • Reboot system now

Bu menülerle cihazı sıfırlayarak içinde tüm verileri siliyoruz. Böylece Huawei P30 Pro temizleme işlemini başarılı bitiriyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

Unutmayın bu işlem esnasında sakın telefon üzerinden herhangi bir parça sökmeyin, şarjdan çıkarmayın veya yarında kesmeyin. Bu konumuzda Huawei P30 Pro formatlama nasıl yapılmış bunu yazımızda öğrendik. Bu bilgiler sadece nasıl yapılır olarak sizlere bilgi vermek için aktarılmış telefonda, cihazda doğabilecek hasarlardan tarafımız sorunlu değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın