Mobil

Huawei Mate 40 Pro format nasıl atılır

Huawei Mate 40 Pro format nasıl atılır

Merhabalar, bu yazımızda Huawei Mate 40 Pro sıfırlama hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Konumuza başlamadan önce birkaç önemli bilgi verdikten sonra asıl yazımız olan Huawei Mate 40 Pro format atma hakkında bilgi vereceğiz.

Telefon, bilgisayar, tablet ve diğer işletim sistemine ait cihazlara virüslerin bulaşması, donma, takılma, yavaşlama, ikinci el satışları ve teknik servis öncesi genel olarak cihazlar sıfırlanmaktadır.

Bu yazımızda ise Huawei Mate 40 Pro formatlama için bilgi vermeye aktaracağız. Telefona format atmadan önce tüm yedeklemelerin ( backup ) yapıldığından emin olunuz. Resimler, videolar, notlar ve telefon rehberini mutlaka yedekleyiniz.

Telefonun yedeklemelerini aldıktan sonra cihazın şarj oranın %50 seviyesinin üstünde olduğundan emin olunuz gerektiğinde şarja takılı olarak Huawei Mate 40 Pro silme işlemini gerçekleştiriniz.

 

HUAWEİ MATE 40 PRO FORMAT NASIL ATILIR

Huawei Mate 40 Pro fabrika ayarına geri alma işlemine iki farklı yöntemle gerçekleştireceğiz. İlki telefonun içinde menüleri kullanarak diğeri ise telefonun üzerinde tuşları kullanarak cihazımızı eski ilk gün gibi ayarlarına geri alacağız.

# Ayarlar

# Yedekle ve Sıfırla

# Fabrika verilerine sıfırla

# Her şeyi sil

Yukarıda menüleri kullanarak cihazınızın içindeki tüm bilgileri temizleyerek ilk gün gibi fabrika ayarına geri alabiliriz.

HUAWEİ MATE 40 PRO NASIL SIFIRLANIR

 

Huawei Mate 40 Pro hard reset atma işlemini bu sefer telefonun üzerinde yer alan fiziksel tuşları kullanarak gerçekleştireceğiz.

# Telefonu kapalı konuma alın

# Güç tuşu + Sesi açma tuşu bunlara birlikte basınız

# Ekrana Logo gelene kadar basılı tutun

# Ekrana Logo geldiğinde basma işini bitirin

# Recovery Mode

# Wipe Data / Factory Reset

# Reboot System Now

Yukarıda menüleri telefonun Sesini Kısma Tuşu ile gelerek Güç Tuşu ile seçili menüye girebilirsiniz. Böylece Huawei Mate 40 Pro fabrika ayarına silme işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Huawei Mate 40 Pro format nasıl atılır, nasıl sıfırlanır konusunda bilgi verdik. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle oluşabilecek hatalarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL