Sponsorlu Bağlantılar

Hizmetler çalıştır komutu

1.777 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda Windows çalıştır komutları arasında bilgisayarcıların sıklıkla başvurduğu komutlar arasında bulunan hizmetler çalıştır komutu nedir? Hangi komut ile hizmetler veya diğer adıyla “masaüstü uygulaması” açılır bununla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Konumuza başlamadan önce hizmetler özelliği ne işe yarar bununla ilgili siz takipçilerimize ve bu konuda araştırma yapan ziyaretçilerimiz için bilgiler vermeye çalışacağız.

BİLGİSAYAR HİZMETLERİ NEDİR?

Bilgisayarda yüklü programlar, servisleri ve diğer tüm hizmetleri aktif etmek, devre dışı bırakmak, el ile başlatmak veya açılışta otomatik başlatmak için yöneteceğimiz paneldir.

Bu panele ulaşabilmek açabilmek için sizlere aşağıda vereceğimiz yöntem ile bu ayarlara hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

HİZMETLER ÇALIŞTIR KOMUTU

Hizmetler ( masaüstü uygulamaları ) açabilmek için farklı yollara kolaylıkla açabilirsiniz. Bunun için denetim masası üstünden olabileceği gibi çalıştır komutu ile de kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

1 – Yöntem

Hizmetler yönetim panelini açmak için ilk önce denetim masası üstünden nasıl açılır? Bunu hemen anlatalım.

  • Denetim Masası
  • Yönetimsel araçlar
  • Hizmetler

veya hizmetler özelliğini açmak için “Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Yönetimsel Araçlar” bu bilgisayarda herhangi açılmış bir klasör adresine yapıştırarak kolaylıkla açabilirsiniz.

ÇALIŞTIR KOMUTU İLE AÇMA

En pratik olarak çalıştır penceresine yazacağımız komut ile kolaylıkla hızlı bir şekilde açabilirsiniz. Bunun için;

  • Windows Tuşu + R tuşuna birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Bu çalıştır penceresine “services.msc” komutunu ile kolaylıkla açabilirsiniz.

 

Bu komut system32 klasörü içinde ayrıca bulabilirsiniz. Hizmetler çalıştır komutu ile bilgisayar bileşenleri kontrol edebileceğiniz bu özelliği kullanabilirsiniz.

Yukarıda konumuzda hizmetler özelliği nasıl açılır bununla ilgili dos çalıştır komutu nedir, hangi komutla açılır sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Bununla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularını gönderebilir veya diğer bilgisayar hakkında soru sormak için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın