Sponsorlu Bağlantılar

Android yeterli depolama alanı yok sorunu çözümü

685 views
Sponsorlu Bağlantılar

Piyasada yaygın olarak kullanılan akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemi olarak ios ve android işletim sistemli telefonlardır. Bu konumuzda android yeterli depolama alanı yok hatası ve bununla ilgili bu sorunun nasıl çözüleceğine dair ipuçları vermeye çalışacağız.

Teknolojik ürünlerde mutlaka sorunlar, hatalar yaşanacaktır ve bunun için en doğru çözüm yolunu bulmak araştırmak veya başından geçen olaylarla ilgili çözüm nasıl sağlanmış bunu bulmak gerekmektedir.

Android cihazlarda da yaşanabilecek sorunlardan bir tanesi de android yeterli depolama alanı yok hatası çözümü ile ilgilidir.

Telefon ya da tablet satın aldığınızda başınıza sıklıkla da olmazsa da genel problemlerden biride dahili belleğin yada harici olarak takılan hafıza kartı, bellekte yeterli depolama alanı olmamasıdır.

android yeterli depolama alanı yok bir çok nedenleri olabilir bunun için aşağıdaki adımları uygulamak suretiyle bu problemden kurtulmaya çalışalım.

android yeterli depolama alanı yok hatası çözümü :

 

  • Telefondan gereksiz kullanılmayan dosyaları, uygulamalarını siliniz.
  • Ayarlar > Daha Fazla > Kayıt Yeri > Çeşitli Dosyalar Bu alandaki dosyaları silebilirsiniz.
  • Telefon dahili bellekteki uygulamaları harici belleğe taşıyabilirsiniz.
  • Uygulama Önbelleği temizleme işlemini sıklıkla yapınız.
  • Telefonda önbellek temizleme için Ccleaner, ön bellek temizleme programları kullanabilirsiniz.

android yeterli depolama alanı yok sorunu yukarıda basit ve etkileyici adımlarla bu sorunu, problemi çözmüş olacağız. Telefona kapasitesi yüksek olan bellek alarak tüm uygulamaları bu kart üzerine taşımak işe yarayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın