Sponsorlu Bağlantılar

google sitemi en son ne zaman indexledi

872 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google tarafından site en son ne zaman indexlendi bunu nasıl öğrenilir, buluruz sizlere bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız. İndexleme zamanı konusuna başlamadan önce kısa bir bilgi vermeye çalışacağız.

Eğer bir siteniz varsa ve sürekli içerik paylaşımı yapıyorsanız Google sitenizde bu içerikleri Google aramalarında çıkarabilmek için sitenizi ziyaret ederek bu içerikleri indexlemek ister. Sitenizi ziyaret ederek indexleme yaparak konuların aramalar da görünmesini sağlamaktadır.

Sizde site sahibi iseniz ve siteniz Google tarafından en son ne zaman indexlendi, ya da sitenize en son ne zaman ziyaret edildi bunu öğrenmenin bir yolu var mıdır? Bununla ilgili sizlere gerekli olan bilgileri hemen verelim.

Google Botları sitenize en son ne zaman ziyaret edildi ve siteniz de en son ne zaman index aldı bunun öğrenmek için web araçları mevcuttur.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sitenizinismi.com

adresini tarayıcıya yapıştırdığınız da ve kırmızı renkli olana kendi sitenizin ismini yazarak en son indexlenme zamanını öğrenebilirsiniz. Google sitenizin bir görüntüsünü önbellek ( Cache ) olarak almaktadır. Yani sitenizin bir kopyasını Google önbellek olarak alarak arşiv yapmış olmaktadır.

Burada site sitenize ziyaret edilen tarih ve saat olarak görünmektedir. Bu saat ve tarih Google tarafından sitenize en son hangi tarihte ziyaret edildi bu şeklide kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hızlı indexleme için wordpress’de ping servislerinden yararlanabilirsiniz.

Siteniz en son ne zaman indexlendi konusunda sorularınız olursa yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın