Sponsorlu Bağlantılar

Hata-1 iletişim hatası 26 sorunu çözümü

660 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda pos makinasında hata 1 diğer adıyla iletişim hatası 26 ile ilgili sorunun kaynağı ve bununla ilgili yapılacak çözüm önerilerini sizlerle paylaşacağız.

Günümüz teknoloji çağında cep telefonlarında kullandığımız internet artık diğer cihazlarda da kullanılmaktadır. Önceleri pos cihazları işyerinde internet kablosu, telefon kablosuna bağlı olarak kullanırken şimdi mobil pos cihazları ile sim kart takılarak da kullanılmaktadır.

Konumuzla ne alakası var denilecek olunursa yakın zamanda İstanbul’da yaşanan depremler sonrasında tüm GSM şebekelerini etkilemesiyle pos cihazlarını da etkiledi. Bunun en belirgin sebebi iletişim hatası 26 olarak “tekrar deneyiniz” olarak karşımıza çıkmaktadır.

AKTİVASYON YAPILAMADI HATASI

Genel olarak mobil pos cihazlarında yaşanan hata 26 ya da diğer slip de görüldüğü gibi iletişim hatası 26 problemi tamamen mobil internetin bağlantı sorunundan dolayı merkez ile bağlantı kurulamadığından dolayı yaşanmaktadır.

Mobil internet bağlantısının çekmemesi bulunduğu baz istasyonunda yaşanan veya cihazın kapalı bir alandan dolayı yaşanan nedenlerden dolayı hata-1:(28/) sorunu alınabilmektedir.

Peki bu sorunun çözümü nedir, ilk önce bulunduğunuz pos destek hattı üzerinden bankanızla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca aşağıda küçük çözüm yöntemlerini dikkate alarak yaşanan problemin sizden kaynaklı olan tarafı varsa çözmeye çalışacağız.

  • Kapalı bir alanda Turk Telekom, Turkcell, Vodafone hattı kullanıyor olabilirsiniz açık bir alana çıkarak şebekenin çektiğinden emin olunuz.
  • Pos cihazının yeniden başlatarak herhangi bir nedenle yaşanmış bir sorun varsa bu şekilde çözüm sağlamaya çalışın.
  • Arka sim kartın olduğu bölümü çıkarın ve kartın tam takılı olduğundan emin olunuz.

Yukarıda adımlar sonrasında hala pos iletişim hatası 26 sorunu yaşanıyorsa o zaman pos destek hattını aramak suretiyle yardım alabilirsiniz.

Bu konumuzda “günsonu yapılamadı”, “tekrar deneyiniz”, “aktivasyon yapılamadı”, “iletim hatası 26” ve “hata-1:(28/ )” konusunda sorun yaşan kullanıcılar için çözüm yöntemini vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

BANKALAR;

Akbank, Alternatifbank, Anadolubank, Arap Türk, Bayındır Bank, CitiBank, Denizbank, Dışbank, Q Finans Bank, İnterbank, KentBank, KoçBank,  Mng Bank, Şekerbank, Tekfen, Ziraatbank, Halkbank,  Garanti BBVA, İşbank, Vakıfbank, Yapı ve Kredi Bank, 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın