Sponsorlu Bağlantılar

İOS 13 kaydırma çubuğu nedir

272 views
Sponsorlu Bağlantılar

İOS 13 güncellemesi yayınlandıktan sonra ios 13 güncellemesi alacak cihazlar konusunda hangi modellerin alacağını konumuzda bahsetmiştik. Bu güncelleme ile birçok yeniliğinde birlikte geldiğini söyleyebiliriz.

Bunlar arasında dikkati çeken bir özellikte “kaydırma çubuğu” bu özellik ne işe yarar, nedir konusunda sizlere bilgilendirme yapacağız. Apple İOS 13 güncellemesi ile birlikte üzerinde varsayılan olarak gelmektedir. Şimdi Kaydırma çubuğu konusunda bilgi vermeye gelecek olursak.

KAYDIRMA ÇUBUĞU İOS 13 GÜNCELLEMESİ

Bir metin okuduğunuzda, bir sayfaya dokunarak sayfayı, yukarı aşağı doğru kaydırdığınızda sağ kenarda bir çubuk görünecektir.

Bu çubuk kaydırma çubuğu olarak ön plana çıkmaktadır. Kaydırma çubuğu ne işe yarar hemen bununla ilgili olarak özelliklerini paylaşalım.

Bir sayfada okuma yaptığınızda daha hızlı yukarı ve aşağı çekmek içini kullanabileceğiniz bu özellikte tek sıkıntı bu çubuğun biraz ince olması nedeniyle dokunup, kaydırmada zorluk çekebilirsiniz. Bu çubuk uzun metinlerde, sayfanın en sonuna veya en başına daha hızlı gelebilmek için kullanabileceğiniz bir özelliktir.

Bu özellik pek Apple tarafından bahsedilmediği için biraz arka planda kalmaktadır. Bu özelliğin diğer adı İnteraktif Kaydırma Çubuğu olarak da geçmektedir. İOS 13 ile gelen bazı özellikler olarak şunları sıralayabiliriz.

İOS 13 İLE GELEN YENİLİKLER

  • Dark Mode ( Karanlık Mod )
  • Google Haritalarında olan sokak görünümünü kullanıcılara sunmaktadır. Bu özelliği Apple Haritalar üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Fotoğraflar Uygulamasında belli bir tarihte en iyi fotoğrafı seçerek kullanıcılara sunuyor.
  • Sağlık uygulaması üzerinde gelen yeni özellikler bazı menülerin yerinin değişmesi.
  • Siri de bazı komutları algılamaması nedeniyle bu güncelleme ile hataların giderilmesi.

Bunlar başlıca yeni gelen özellikler olarak sizlere bahsedebiliriz. Bu konumuzda İnteraktif Kaydırma Çubuğu nedir, ne işe yarıyor konusunda takipçilerimize bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın