Sponsorlu Bağlantılar

Hareketli { GİF } resmi ölçeklendirme

1.224 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda hareketli gif resim boyutlandırma işlemi nasıl yapılır? Nasıl boyutlanır konusunda sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Hareketli resimleri ölçülendirmek, boyutlandırmak biraz zordur bu ölçeklendirme işlemi sonucunda resmin formatı bozularak gif özelliğini kaybetmektedir. Bu nedenle özel tekniklerle gif ölçeklendirme işlemini gerçekleştirebiliriz.

Bizde bu konumuzda gif nasıl boyutlandırılır bunu sizlerle paylaşmayı düşündük ve bu yazımızı paylaşmaya karar verdir. Ücretsiz ve hızlı bir şekilde hareketli animasyon resimleri ölçeklendirme için bir site üzerinden yararlanacağız.

GİF RESİM ÖLÇEKLENDİRME

Gif scaling online için “https://ezgif.com/resize adresi üzerinden animasyonlu gif resminizi bu kısmından boyutlandırma yapabilirsiniz.

Hareketli resmi ölçeklendirmek için bilgisayardan yükleyebileceğiniz gibi, gif resmin yüklü url adresi üzerinden de ölçeklendirme için siteye upload edebiliriz.

Hareketli resmi siteye yükledikten sonra boy, en ( width, height ) olarak hangi ölçülerde küçültülecekse ya da büyütülecekse ölçüleri giriyoruz ve Resize image butonu ile istenilen oranda değiştiriyoruz.

Ardından istenilen ölçülerde resmi save butonu kayıt ediyoruz veya bunun üzerinde optimize ederek yeniden kayıt edebiliriz.

Böylece gif hareketli resimleri istenilen ölçülerde optimize ederek büyük veya küçük formata dönüştürüyoruz. Bu konumuzda gif resim boyutunu değiştirme, ölçeklendirme konusunda nasıl yapılacağına dair bilgi vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Hareketli { GİF } resmi ölçeklendirme (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. gif resimler nasıl ölçeklendirilir yeniden boyutlandırılır konusunda desteğiniz için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın