Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome yazı boyutu nasıl değişir?

567 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google Chrome yazı boyutu değiştirme konusunda merak eden arkadaşlar için bilgilendirme yapacağız. Dünyada tarayıcı savaşlarında en çok kullanılarak başı çeken chrome’de görme sorunu yaşayan kullanıcılar için yazı boyutunu değiştirmek suretiyle bir nebzede olsa sorunu çözüm sağlamaktadır.

Aşağıda vereceğimiz adımlarla chrome yazı ölçülerini değiştirebilirsiniz. Böyle yazıları okuma konusunda çözüm sağlayabilirsiniz.

CHROME YAZI BOYUTU DEĞİŞTİRME

Sizde web tarayıcı olarak kullanıyorsanız yazıları okumakta zorluk çekiyorsanız ve yazıları daha iyi net şekilde görebilmek için yazıların boyutlarını değiştirmek için tarayıcımızın “AYARLAR” kısmında giriyoruz.

Chrome yazı boyutunu değiştirme için ayarlar kısmından girdiğiniz de “yakınlaştır” yazan kısımda – + işaretleri ile yazı boyutunu yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz.

Yazı boyutu yakınlaştırmak için + tuşuna basınız. Eğer yazıları boyutu küçültmek için – tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Bunun dışında klavyede yazı tipi boyutunu değiştirmek için CTRL tuşu ile birlikte + ve tuşlarına basmak suretiyle yazı ebatlarını değiştirebilirsiniz.

Bunun dışında CTRL tuşuna basarak faremizin ortasında tekerleği aşağı yukarı çevirerek yazıların boyutunu değiştirebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz ipuçları ile chrome ve diğer web tarayıcılarda yazı boyutunu ufaltma, küçültme ya da büyütme konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Diğer tüm sorunlarınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın