Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } .xtbl dosyası nedir?

4.265 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza son zamanlar’da e-posta yolu ile yayılmaya başlayan virüslerin başın’da Cryto locker gibi virüsler ile başımız belada bu virüsler bilgisayarımızda bulunan önemli dosyaları kilitleyerek ( şifreleyerek ) para talep etmektedirler.

Bu tür dosya türlerinden biride xtbl şifrelenmiş dosya uzantılarıdır.  e-posta yolu ile gelen virüslerden dolayı , dosyalarınız xtbl uzantısı ile şifrelenir . Böylece sizde bu virüs’den mağdur durumda olursunuz . O yüzden bilmediğiniz e-postalardan uzak durunuz.

xtbl virüs

xtbl ile şifrelenmiş dosyaları kurtarmak için size bir not bırakırlar bu notlar Rusça olarak uyarı alırsınız.

“Ваши файлы были зашифрованы.
Чтобы расшифровать их, Вам необходимо отправить код:
6DFFAFD470B314C40892|0
на электронный адрес deshifrator01@gmail.com или deshifrovka@india.com .
Далее вы получите все необходимые инструкции.
Попытки расшифровать самостоятельно не приведут ни к чему, кроме безвозвратной потери информации.”

 Türkçe karşılığı ise ;

Dosyalarınız şifrelenmiştir. Bu şifreleri dosyaları kurtarmak için “deshifrator01@gmail.com”  “deshifrovka@india.com” adreslerine mail yollayarak gerekli size verilecek kod ile gerekli talimatları almanız gerekir.

Not : Bilgisayarınızda kullandığınız outlook veya mail servislerinize gelen “şunu kazandığınız” , “indirim kazandığınız” , “yüksek fatura tutarınız”  gibi sizin dikkatinizi çekecek maillerdeki hiç bir dosyayı açmayınız ve hiç bir link adresine tıklamayınız geldiği silerek atınız.

Arama tags & Etiket ;

xtbl dosyası nedir , xtbl dosyası ne işe yarar , xtbl ile şifrelenmiş , xtbl dosyasını nasıl kurtarabilirim , xtbl , xtbl virüs

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Güncel } .xtbl dosyası nedir? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Adem abi kolay gelsin haziran basinda pcye virüs bulasti format attim dosya harici diskte duruyor dosya uzantisi XTLB olmuş acilmiyo fakat dosyalarin büyüklüğü gözüküyor bunlara nasil kavuşurdum kizimin küçükluk resimleri var gerekirse fidye verelim bu kişiye beraber ulasalim lütfen yardim et adem abicim bi yol goster

  2. ahmet kardeş çözüm var ancak istedikleri parayı verirsen bende aynen öyle oldum parayı gönderdim dosyalarım açıldı istersen yaz burada bana sana nasıl yapacağını söyleyim kolay istedikleri sadece biraz para ve korkmana gerek yok ne yazıkki mecburen bende ödemek zorunda kaldım sonuç tüm dosyalarımı aldım sana gelen notda ne yazıyor sen ona bak takip et ingilizce bilen biriyle alırsın geri dosyalarını maalesef bu işe kimse bakmıyor aslında suç ama nedense kimse ilgilenmiyor kısaca arkadaşım ödersen parayı alıyorsun.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın