Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } Masaüstü mü Dizüstü mü Almalıyım?

1.107 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Çiğdem

Soru Gönder : Merhaba Adem Bey , Ben bilgisayar alacağım acaba hangi bilgisayar daha iyi olur , Dizüstü’mü yoksa Masaüstü bilgisayar iyi olur mesajıma cevap verirseniz sevinirim.

laptop and desktop

Cevap : Merhabalar Çiğdem Hanım , Bu sorunun cevabını mail olarak adresine yollandı , Bilgisayar tercihlerinde ilk önce kullanım alanına göre tercih edilmelidir. Nerede ve Nasıl Kullanacağınız çok önemlidir.

oyun için dizüstü mü masaüstü mü

Dizüstü bilgisayarlar portatif  oldukları için istediğiniz istediğiniz yere götürebilirsiniz , Evinizde veya işyeriniz’de fazla yer teşkil etmeyeceği için kullanımı kolay olur . Bu tür avantajları dışında ise Masaüstü bilgisayarlar gibi donanım parçaları biraz daha küçük olacağı için fiyatları yüksek olur , birde bu ürünlerde fazla ısınma sorunları yaşanabilir , Eğer Siz Sadece İnternet gireyim , Web’de gezineyim , küçük tefek oyunlar oynayayım diyorsanız bu Bilgisayarlar İdealdir. Bu Diz Üstü bilgisayarlarda Oyunları oynamak veya Çizim Programları gibi büyük programları oynamak Bilgisayarınızın ısınmasına ve dolası ile parçalarının aşınmasına , yanmasına sebep olabilir , ileride benimde başıma gelen Ana Kart üzerinde Çatlakların ve bilgisayarınızın açmamasına kadar büyük boyutlu arızalara sebep olur. ( Parça Değişimleri zordur , Pahalı Donanım Parçaları vardır. )

Dizüstü bilgisayar , Seyahat edenler için , Teknoloji Uzmanları Genelde Tercih ederler.

Masaüstü Bilgisayarın dezavantajı ise Bilgisayar Kasası , Monitör , Klavye gibi donanım birimleri ile yer kaplıyor olacağı için birde bununla birlikte kablolama fazla olacağı için çirkin bir görüntüde içere bilir . Bunun dışında Donanım parçaları ile dizüstü bilgisayara göre daha hesaplı parçaları arıza durumunda bulabilirsiniz. Isınma sorunlarını Fan Değişiklikleri ile veya Kasa içini açarak yapacağınız temizlik ile aşabilirsiniz.  Bunun Dışına iyi bir Donanım ile Ram , işlemci , Ekran kartı ile büyük oyunları ve programları açabilir ve Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Parçaları Rahatlıkla Bulabilir ve Kendiniz bile değiştirebilirsiniz. Ev , Ofislerde Bireysel Kullanıcılar için Rahatlıkla Kullanabilirsiniz

Arama Tags & Etiket ;

dizüstümü masaüstümü , Hangi bilgisayar , Laptop bilgisayar mı , masaüstü bilgisayar mı , hangi bilgisayarı tercih etmeliyim , bilgisayar kıyaslama , oyun için hangi bilgisayar , çizim için hangi program , Hangi bilgisayar almalıyım , bilgisayar kıyaslama , oyun için dizüstü mü masaüstü mü

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın