Sponsorlu Bağlantılar

[ Video’lu] Slax Linux ile Bilgisayarınız Usb Bellek’den Açma

1.719 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar  bu yazımda sizlere Usb Bellek üzerinden çalışan işletim sistemi hakkında bilgi vereceğim. Bilgisayarınızı Usb Bellek üzerinden açmayımı düşünüyorsunuz yada Gittiğiniz yere kendi işletim sisteminizi götürmek  istermisiniz ? bilgisayara taktığınız usb ile bilgisayarınızı açarak , virüslerden , girmiş olduğunuz ziyaret etmiş olduğunuz yerlere iz bırakmadan girebilir ziyaret edebilir banka hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz ve açtığınız bilgisayarların Bölümlerine ulaşarak Bilgi kurtarımı yabilir ve gittiğiniz her yere cebinizde işletim sistemi götürmüş olabilirsiniz.

Bunun için kullanacağımız Slax Linux  küçük ve oldukça kolay bir işletim sistemi olan Slax bir açık kaynak linux tabanlı işletim sistemidir.Günlük kullanımda bir çok aracı yanında getirmekte olup güzel bir arayüzüne sahiptir. Bunun için slax.org sitesini ziyaret ederek Bilgisayarımıza Cd üzerinden Slax Linux başlatmak için İSO dosyasını indirip bunu cd yakarak çalıştırabilirsiniz.

Slax Linux Kullanımı ;


Usb ( Flash ) belleğimizi Fat32 formatında biçimlendireceğiz.

Eğer bilgisayarınızı Usb bellek üzerinden Slax Linux ile başlatmak istiyorsanız ozaman Zip Dosyasını indirmeniz gerekiyor.  Bizim konumuz usb üzerinden bilgisayarımızı başlatacağımız için Zip dosyasını indiriyoruz .

Bu zip Dosyasını Masaüstüne açtıkdan sonra Slax klasörü altında Boot klasörünü açarak bootinst. bat dosyasını çalıştıryoruz ve küçük bir kurulum gerçekleştiriyoruz. Burada Unutulmaması gereken bootinst . bat dosyası mutlaka Usb Bellek içerisinde olsun eğer masaüstüne yada Bilgisayarın C: gözünde olursa bu dosyayı çalıştırısanız belli bundan sonra bilgisayarınız açmayabilir bu önemlidir.

Bu kurulumu gerçekleştirdik den sonra artık bundan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak Usb Üzerinden Boot ederek Bilgisayarımızı açmak olacaktır hepsi bu kadar. Bundan sonra bu küçük işletim sistemi ile hdd üzerinden açmayan bilgisayarınızı rahatlıkla açabilir ve buradaki dosyalarınızı başka bir bellek üzerine hardiske kopyalayarak kurtarabilirsiniz. Kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın