Sponsorlu Bağlantılar

Gta 5 sistem gereksinimleri

381 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda GTA 5 sistem gereksinimi konusunda hangi işletim sistemi, ram bellek, ekran kartı, kaç GB kapasiteye ihtiyaç duyulduğunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

GTA 5 veya diğer uzun açılımı ile Grand Theft Auto V olarak oyun müdavimleri tarafından tutulan bu oyunda bilgisayarınızın kaldırması veya oyunu oynayabilmeniz için en düşük donanım yani minimum sistem gereksiniminde hangi donanımlara ihtiyaç duyulduğunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Kullanılan haritalar, en ince detaylar ile keyifli oyun oynayabileceğiniz bu GTA V oyununda kullandığınız bilgisayar kaldırır mı? Yeni oyun alacaksınız, yükleyeceksiniz fakat kafalarda sorular da oluşmaktadır.

Bu nedenle ilk önce kendi bilgisayarınızın özelliğini bilmeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıda linkte bilgisayar özelliği nasıl öğrenilir? Bunu sorguladıktan sonra sisteminize göre ihtiyaçlarını karşılayarak sisteminizi revize ederek oyunu oynayabilirsiniz.

BİLGİSAYAR ÖZELLİĞİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Yukarıda linkten sistemini öğrenerek temel ihtiyaçların neler olduğunu da aşağıda listeden tespit ederek öğrenebilirsiniz.

BİLGİSAYARIM GTA 5 KALDIRIR MI

Bilgisayar içinde bulunan donanımlarımız oyunu kaldırır mı? Şimdi hemen GTA 5 sistem gereksinimi nelerdir hemen bir inceleyelim.

Bilgisayarın performansını etkilen donanım parçaları, randıman, performans alabileceğiniz donanımlar şunlardır.

İŞLEMCİ { CPU }

En düşük işlemci sistemi olarak INTEL için Intel core 2 Quad-4CPU işlemci AMD işlemci için AMD Phenom 9850 Quad-Core 2.5Ghz işlemci kullanılmalıdır.

 

BELLEK { RAM }

En düşük bellek olarak 4 GB ve üstü ram kullanılmalıdır.

 

EKRAN KARTI { GRAFİK KARTI }

Gpu, ekran kartı, grafik kartı olarak kullanılabilecek en düşük AMD HD 4870 1GB  / NVIDIA 9800 GT 1GB / DirectX 10, 10.1, 11 sürümleri kullanılmalıdır.

KAPASİTE ALANI

Gta 5 kurulumu için en az 65 GB yeterli disk alanına ihtiyaç duyulmaktadır.

 

SES KARTI

GTA V oyunundan iyi bir ses alabilmek için ses kartı da önemlidir bu doğrudan performansa etkisi olmazsa da aksiyon sesleri için DirectX 10 ve üstünü destekleyen ses kartı ihtiyacınızı görecektir.

İŞLETİM SİSTEMİ

En önemli sistem ihtiyaçlarından biri de işletim sistemidir. Vista 64 Bit Service Pack 2, Windows 7 64 bit Service Pack 1, Windows 8 64 bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 10 64 Bit işletim sistemi GTA 5 gereksinimi için iş görecektir.

Yukarıda saydığımız donanım bileşenleri, parçaları GTA 5 oynamak için gerekli olan en az sistem gereksinimi karşılamayla oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Bu yazımızda GTA V sistem gereksinimi nelerdir, hangi donanımlara en az minimum seviyede ihtiyaç duyulur bunları sizlere anlatmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın