Sponsorlu Bağlantılar

Fare ( Mouse ) alırken neye dikkat edilir nasıl seçilir?

1.771 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza yeni bir fare alacaksınız , bu fareyi alırken nelere dikkat edilir , neye göre alınır , alım önceliği nedir gibi sorulara cevap arayacağız. Bilgisayarı yeni topluyorsunuz veya yeni bir bilgisayar aldınız buna fare alacaksınız veya eski mouse kırıldı yerine yenisi alacaksınız , fare giriş birimi parçası olduğu için yeni alınırken çoğu kişi rast gele herhangi bir fare alarak küçük ayrıntılara önem vermezler.

Fakat oyun canavarları veya bilgisayarla uğraşanlar performans düşkünleri için en öncelikli şey hız olduğu için bir parça almadan önce araştırmaya girerek yorumları okur ve hangi fareyi alacaklarına önceden karar verirler.

Peki fare alınırken nelere dikkat edilir? bunun ipucu nedir? hemen bu konu hakkında bildiklerimi bende aktarayım. ilk önce alma önceliğiniz nedir? Sadece iş görsün diye mi ? yoksa oyun amaçlı mı? veya grafik için mi? vs ayrı ayrı konular yerine iki başlık altında toplayacağım.

Farelerin bir dpi ayarı vardır. Bu dpi ayarlarında farenin hassasiyet yani duyarlılık ayarları mevcuttur. Bu hassasiyet ayarlarını göz önünde tutmanız yeterli olacaktır.

fare alınırken dikkat edilmesi gereken kriterler

  • Günümüzde Klasik bir fare aldığınızda bunu normal işlerimiz de , evde , işyerinde , ofiste kullanabilirsiniz bu farelerin dpi ayarı genel olarak 800 dpi dir. Eğer sadece internet üzerinde sörf yapacaksanız gezinti yapacaksanız normal bir mouse alabilirsiniz.
  • Eğer Oyun veya Grafik amaçlı fare – mouse alacaksanız dpi ayarı yüksek olan fareleri tercih ediniz çünkü dpi değeri yüksek olan fareler daha hassas ve duyarlı olacağı için oyunlarını daha net bir şekilde ve kaliteli bir şekilde oynarsınız.

fare dpi değiştirme düğmesi

  • Dpi ayarını ise ekran çözünürlük boyutuna göre seçebilirsiniz yani 1024*768 ekran çözünürlüğü için 1024+768=1792 olduğu için 2000 – 2500 aralığı yetecektir. 1920+1080=3000 3000 ile 3500 aralığı yeterli olacaktır. Sizde ekran çözünürlüğünü toplayın ve ona göre dpi değerine sahip fare alın.

toplu fare mouse

  • Ayrıca başka bir kriter olarak eski topuzlu farelere göre optik fareleri tercih ediniz . topuzlu artık günümüzde kalmadı ama yine bir dip not olarak verelim. Optik ve Usb bağlantılı fareler daha hızlıdır.
  • Ayrıca birde ayıracağınız bütçe’de önemlidir. Kablolu veya Kablosuz derseniz kablolu fareler oyun için idealdir diğerinde kopmalar ve bağlantı nedeniyle kopmalar takılmalar yaşanabilir.

Arama Tags & Etiket ;

fare alınırken dikkat edilmesi gereken kriterler , mouse alırken neye dikkat edilir , fare nasıl seçilir , fare alırken neye göre seçilir , mouse alma klavuzu , fare alma rehberi , fare alırken nasıl , dikkat edilmesi gereken konular , tavsiye , öneri , neye dikkat edilir fare , 2016 , 2016 , yorum , ekşisözlük

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın