Sponsorlu Bağlantılar

Google Street View Nedir?

4.414 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google Street View özelliği hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu özelliği mutlaka bir yerden kulak misafiri olmuş fakat ne olduğunu kesin olarak bilmiyor olabilirsiniz.

İlk önce basitleştirilmiş bir açıklama ile Google Earth geliştirilmiş bir versiyonu olarak söylemek mümkündür. Hiç gitmediğiniz geçmediğiniz veya herhangi bir mahalle , sokak arasında 360 derecelik panoramik görüntüler ile gezebileceğiniz bir uygulamadır.

Sokak arabasında gezinti yapabilmek için görüntülerin olması gerekir bu görüntüleri yolda denk gelmiş olabileceğiniz Google View Arabalarının çektiğini kayıt ettiğini buradan söyleyelim.

google view arabası

Araç üzerinde bulunan üç boyutlu kamerası araç üzerine montaj yapılacağı gibi sırt çantası üzerinde de çeki yapılabilmektedir. Dağ , Kanyon , Nehir gibi arazi koşullarının zor olduğu şartlarda kullanılabilmektedir.

Toplanan Görüntüler , Coğrafi koşullara göre eşleştiriliyor ve hizalanması yapılıyor ve ardından 360 derecelik panorama resimlere dönüştürülmektedir. Tabi ki sonuç Google Street View uygulamasıdır. Burada arama yaptığınız yerdeymiş gibi sanki o sokakta , arazide , ören yerinde gibi fotoğrafları inceleyerek o anları yaşıyorsunuz.

Google Street View Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Bu özelliği kullanabilmek için “https://www.google.com.tr/maps/” adresi üzerinden tarayıcınızla giriş yapınız. Burada görmek istediğiniz yer için arama yerinden mahalle veya sokak yazarak yerinizi seçiniz.

street view resimlerini göz atın

Ardından Sağ alt köşede Keşfedin yazan yere veya street view resimlerine göz at bastığınızda size seçtiğiniz yerin panoramik görüntüsü gelecektir daha sonra fare yardımı ile gezintiye sokak sokak gidebilirsiniz.

mevlana panoramik görüntü

yukarıda örnek resimde olduğu gibi Mevlana Türbesi , Selim Sultan Cami gibi önemli yerleri veya İstanbul’da Ayasofya , Sultan Ahmet , Eyüp Sultan gibi Manevi yerleri görebilir , Gitmek istediğiniz yerleri daha önceden keşfede bilirsiniz. Google Bu özelliği kullanırken Kişilerin yüzlerini ve araç plakalarını otomatik olarak gizlemektedir.

Arama Tags & Etiket ;

Google Street View nedir , Google Street View nasıl kullanılır , Google Street View ne , Google Street View ne işe yarar , Google Street View kullanımı , Google Street View konya , Google Street View istanbul , Google Street View şehir , Yandex , Google Chrome , İnternet Explorer , şehir panoramik görüntüleri

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Google Street View Nedir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın