Sponsorlu Bağlantılar

Google earth mesafe ölçme özelliği

975 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google Earth mesaj ölçe özelliğini anlatmaya çalışacağız. Daha önceki konularımızda Google Maps ile mesafe ölçme konusunu anlatmıştık. Bu konumuzda Google Earth’a gelen yeni bir özellik olan mesafe ölçme işleminde artık istediğiniz alanların mesafesini ölçebilirsiniz.

Bundan sonra Google Earth kullanıcıları iki mesafeyi işaretleme ile doğrudan ölçme imkânı bulacaklardır. Bu mesafeleri ölçebilmek için son sürümü yüklemek gerekecek veya mevcut sürümü güncellemeleri gerekmektedir.

Google Earth güncellemesi ile 21 ülkeye yüksel çözünürlük fotoğraflar eklendi ve mesafe ölçme özelliği de beraberinde geldi.

Artık kendi evinizden Pizza Kulesi arasındaki mesafeleri rahatlıkla ölçebilirsiniz. Basit bir şekilde mesafeleri ölçmeye yarayan bu araçta belirli alanları da işaretlemek suretiyle ölçebilirsiniz.

Bir arazinin etrafını tek tek işaretleyerek ne kadar mesafe olduğunu Google Earth mesafe ölçme özelliği ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın