Sponsorlu Bağlantılar

Google Maps ( Harita ) Mesafe Ölçümü Nasıl Yapılır?

3.100 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Google Maps üzerinde bir yerden bir yere mesafe nasıl ölçülür bunu anlatmaya çalışacağım. Merak ettiğiniz şehirler arası veya bölge olabilir , ülke olabilir bu aradaki mesafe ölçmek için ideal bir uygulama olan Google Maps üzerinde mesafe ölçebilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. 

iller arasında mesafe nasıl hesaplanır?

https://www.google.com/maps” adresi üzerinden ilk önce tarayıcı üzerinden açıyorum. Ben bir Konyalı olarak Alaaddin Tepesi ile Mevlana Türbesi arasındaki metre , kilometre şeklinde aradaki mesafe ölçümü için harita üzerinde faremizin sağ tuşunu kullanıyorum.

google-maps-mesafe-olcumu

harita üzerinde fare sağ tuşuna bastığımızda kırmızı kare içerisinde işaretlediğim gibi “Mesafe Ölç” düğmesini göreceksiniz. Hemen buraya basarak açıyorum.

google-maps-mesafe-hesaplama

mesafeyi hesaplamak için ilk yer üzerini işaretliyoruz ardından hangi mesafeyi ölçecek isek oraya doğru sürüklüyoruz . Böylece yukarıda resimde olduğu gibi aradaki mesafe bilgileri gösterilmektedir. Km ve Fit şeklinde görebilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

ülkeler arası mesafe ölçümü , şehirler arası mesafe ölçümü , ilçeler arası mesafe ölçümü , mesafe nasıl ölçülür , uzaklık nasıl ölçülür , kıtalar arası mesafe ölçümü , mesafe nasıl hesaplanır , mesafe hesaplama 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın