Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome yeni sekme açmayı engelleme.!

2.797 views
Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı savaşlarında ipi göğüsleyen Google Chrome hakkında kısada olsa bilgiler işinize yarayacak ipuçları olacaktır. Bu konumuzda google chrome web browser kullananlar için yeni sekme yani tab açmayı engelleme gibi bir ipucu vermeye çalışacağım.

yeni bir arama yaptığınızda veya bir adres üzerindeki link açtığınızda yeni bir sekme açılmasını nasıl önleriz bununla ilgili olarak bu işlemin nasıl yapıldığını anlatalım. Sağ Üst köşede ızgara ikonu kullanarak Ayarlar sekmesine giriyoruz. Görünüm Ayarları altında “chrome://settings/homePageOverlay”  kodu tarayıcıya yapıştırabilirsiniz.

yeni sekme sayfasını kullan

Burada çıkan pencerede Ana Sayfa tab açılacaktır. chrome yeni sekmede açma Ana sayfam şu sayfa olsun düğmesini kullanabilirsiniz. bu ayarı kullanarak açılan sekmeleri engelleyerek anasayfa açılmasını sağlamış olursunuz. google aramaları yeni sekmede açıyor diğer çözümü ise “https://www.google.com/preferences?hl=tr” adresini tarayıcıya yapıştırın ve sizi bir ayarlar sayfasına yönlendirecektir.

google chrome ayarlar

 

Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç yazı önünde tik işareti var ise bunu kaldırın ardından kaydet diyerek pencereyi kapatarak yeniden deneyin.

Arama Tags & Etiket ;

chrome pencere yeni sekmede açılıyor , yeni sekmeyi engelleme , açılan pencere nasıl kapatılır , google chrome pencere engelleme , açılan pencereleri nasıl kapatırız , açılan sekmeleri engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın