Sponsorlu Bağlantılar

Dünyada Konumunuzda Diğer Tarafında Ne Var..!

277 views
Sponsorlu Bağlantılar

bu anlatımda farklı bir konu üzerinde duracağız. örnek verecek olursak yönümüz kuzeye baktığında tam arkamız yani sırtımız güney bakmaktadır , batı baktığımızda arka taraf doğu’ya bakmaktadır yani diğer yönümüz tam tersi istikameti göstermektedir. Peki bu nereden çıktı? Dünya üzerinden yaşadığımız bir yerde bu ülke , şehir , ilçe veya bir köy olabilir bulunduğumuz dünyamızda kuzey yarım küre veya güney yarım küre’de bulunduğumuz bir konumda dünyanın diğer tarafında hangi konuma bölgeye isabet etmektedir hiç merak ettiniz mi?

Dünya’da zıt tarafta hangi yere düşüyoruz belki size lüzumsuz gibi gelecektir ama mutlaka bunu aranızda merak edenler çıkacak işte google map özelliği gibi tam burada size göre bir hizmet vermektedir. Bu özelliğin adı Antipodes Map bu özellik ile bulunduğunuz yer ile dünyanın diğer yarısında sizin dünyanın arkasında olsaydınız nerede olacaktınız bunu gösteren bir özelliktir.

http://www.antipodesmap.com/” adresi üzerinden girerek konumu ve dünyanın diğer ucunda nerede denk geldiğini hemen öğrenebilirsiniz.

Antipodes Map harita

 

Resmi Büyütmek için Resmi Basınız

ilk haritada Konya’nın merkezi olan Alaaddin Tepesinde yerimi fare ile belirledim , Dünyanın tam tersinde Güney Pasifik okyanusunda bir yerde çıktım. koordinat belirterek veya arama ülke , şehir , adres veya posta kodu ile arama yaparak yerinizi lokal olarak belirleyip dünyanın arkasında hangi yere düşüyor bunu öğrenebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

dünya iz düşümü , dünyada hangi yerdeyim , dünya koordinat adresi , dünyada nerede yer alıyorum , dünya adres tespit , dünyada hangi yere denk geliyor , izdüşümü , konum , adres , dünyanın arkasında ne var

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın