Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome yazım denetimi nasıl yapılır

117 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda chrome yazım denetimi konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış bununla ilgili olarak sizlere bilgiler aktaracağız.

Günlük hayatımızda kullandığımız dil ile yazıya dökülen yazı arasında farkları tespit etmek, bulmak bunları düzeltmek oldukça önemlidir. Yani gramer bilgisi önemlidir fakat buna pek uymamaktayız. Bunun için yazı yazdığımızda yanlışlarımızı düzeltmek bu yanlışları denetlemek için yazım denetimi özelliği word başta olmak üzere çoğu programlarda mevcuttur.

Bunlardan biri de Google Chrome internet tarayıcısında da kullanılmaktadır. Sizde düzgün bir Gramer ile Google Chrome de yazılar yazarken bu yazıları gramer kontrolü edebilmek için özelliği aktif etmek kullanabilmek için aktif etmek gerekmektedir.

Bizimde bu yazımızda Google Chrome yazılım denetimi özelliğini açmak için bu işlemin nasıl yapılacağını sizlere yazımızda anlatacağız.

GOOGLE CHROME GRAMER KONTROLU

Web Tarayıcımızda yazım denetimi yapmak için aşağıda adımları takip ederek sizde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Google Chrome
  • Ayarlar
  • Diller { chrome://settings/languages } kısmından tarayıcınıza da yapıştırarak hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yukarıda iki farklı ayarın olduğunu göreceksiniz. Bu ayarlar “temel yazım denetimi” ve “Gelişmiş yazım denetimi” olmak üzere iki farklı yöntemle kullanılmaktadır.

Bu yazım denetimi, gramer kontrolünü sağlayacak açmak, kapatmak için kullanılan düğme yukarıda görülmektedir. Bununla chrome yazım denetimi açmak için ya da tamamen kapatmak için kullanabilirsiniz.

Bu alanda farklı diller eklemek suretiyle değiştirerek kullanabileceğiniz özelliği de sizlere sunmaktadır.

Tavsiye Yazı: Google Chrome Arama Motoru Nasıl Değişir

Yukarıda yazımızda Chrome Gramer Kontrolü nasıl yapılır, ayarlar nasıl açılır, nasıl kapatılır bu sorulara cevaplar vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın