Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Site bildirimleri nasıl kapatılır?

423 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bir siteyi ziyaret ettiğinizde karşınıza sıklıkla son zamanlarda çıkan sitede olan bitenden yeni güncellemelerden dolayı size haber vermeye yaran bildirim penceresidir.

site’de yeni konular, güncellemeler yayınlandıkça size chrome tarayıcı açtığınızda yada o an anlık mesaj gelecektir isteyerek veya istemeden herhangi bir site bildirimlerine abone olduğunuzda bu bildirimleri kapatmayı düşünebilirsiniz.

Web Site Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

bir site veya uzantı size bildirim göndermek istediğinde tarayıcı size anlık olarak mesaj gönderecektir, bu bildirimleri kapatmak bildirim iptal etmek için chrome tarayıcı üzerinden ayarlardan değiştirme imkanı sunmaktadır. Bu bildirimleri kapatmak için ;

chrome://settings/content/notifications” adresini tarayıcıya yapıştırdığınızda veya chrome > ayarlar > gelişmiş > gizlilik ve güvenlik > içerik ayarları > bildirimler kısmından size bildirim gelen siteleri buradan göreceksiniz.

bu adımlarda izin verdiğiniz ve bildirim gelen sitelerden hangisini iptal etmeyi düşünüyorsanız veya iptal etmek istediğiniz sitenin sağ tarafında üç noktalı ayarlar sekmesini kullanın.

bildirim engellemek için Engelle, Düzenle veya Kaldır ayarlarından birini uyarlamak sureti ile size gelen bildirimleri kapatabilir, iptal edebilirsiniz. 

Artık bundan sonra size istemediğiniz bir web site’den uyarı bildirim gelmeyecektir, bu işlem bu kadar kolay bazen karışık gibi gelen şeyler olduğundan kolaydır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Google Chrome Site bildirimleri nasıl kapatılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın