Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome şifreleri kayıt etmesini sormayı açma kapatma

62 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlerden gelen sorulardan biride chrome şifreleri kaydetmeyi sormuyor hatası, sorunu hakkında gelmektedir. Tarayıcınızda bir forum sayfasına, bir websiteye veya herhangi bir işlem yapmak için girdiğinizde kullandığınız parola, şifreleri tekrar sormasın diye bu özelliği kullanabilirsiniz.

Tekrarında girdiğinizde aynı şifreyi, parolayı hatırlayarak hızlı giriş için kullanabileceğiniz parola hatırla özelliği bazen de çalışmamakta, kaydetmek için şifreyi hatırlayım mı sorusunu sormamaktadır. Bizde bu konumuzda şifre kaydet özelliği çalışmıyor problemini çözmeye çalışacağız.

Aşağıda adımlarla sorunun çözümü nasıl yapılmış, nasıl yapılır hep birlikte bu özeliği tekrar kullanmayı sizlere çözümleyeceğiz.

CHROME ŞİFRELERİ KAYDETMEYİ ÖNER

Bu özelliği tarayıcımızın ayarları üzerinden gerçekleştireceğiniz bunun için aşağıda adımlarla uygulamaya geçelim.

  • Google Chrome tarayıcımızı açalım
  • Ayarlar
  • Otomatik doldurma
  • Şifreler

Yukarıda adımları takip ederek şifreleri hatırlamak için sorulan özelliğin aktif açık mı olup olmadığı kontrol ediniz.

Şifreleri kaydetmeyi öner bu menünün ayarının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kapalı konumdaysa bunu aktifleştiriyoruz.

Bu özelliği açtıktan sonra kayıt edilmesini istediğiniz siteyi tekrar girerek kontrol ediniz eğer aynı siteye girişte kaydet butonu çıkmıyorsa bu menüyü tekrar açarak en alt listede site ismi varsa bunu kaldırınız.

Bu listeye tekrar girmek için tarayıcının adres çubuğuna “chrome://settings/passwords” komutunu yazarak enter tuşuna basınız.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda chrome şifreyi kaydetmeyi sormuyor sorunu çözümü için bu adımları atabilirsiniz. 2019 ve 2020 yılları ve sonrası için bu menülerin yeri değişebilir. Bu konumuzda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın