Sponsorlu Bağlantılar

Chrome dil çevirisi çalışmıyor sorunu ve çözümü

919 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google chrome dil çeviricisi sorunu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Çoğu kullanıcının sıklıkla başına gelen olaylardan biri olan chrome çeviri çalışmıyor sorunu konusunda sizlerde sorularda gelmektedir.

Daha önceki konularımızda chrome dil çeviricisini nasıl aktif ederiz konusunda sizlere bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda chrome translate çevirisinin çalışmaması ve bununla alakalı olarak sorulara cevaplar vereceğiz.

Sorunun çözümü için ilk önce bu ayarların aktif olup olmadığını kontrol ederek yabancı dili Türkçeye çeviren veya Türkçeyi farklı dillere çeviren bu chrome özelliğinin aktif olup olmadığını kontrol ederek işe başlayalım.

CHROME DİL ÇEVİRİCİ ÇALIŞMIYOR HATASI ÇÖZÜMÜ

  • Ayarlar
  • Gelişmiş Ayarlar
  • Diller
  • Okuduğum dilde olmayan sayfaları çevirmeyi öner ( açık konumda )

Yukarıda ayarın açık olup olmadığını kontrol ediniz. Bu anadiliniz dışında sayfaları açtığınızda otomatik olarak sayfayı çeviriyim mi penceresinin açılmasını sağlayacaktır.

Bu ayarı yeniden kapatın ve açınız ve yabancı dil ile yazılmış bir sayfayı tekrar açarak kontrol ediniz. Chrome dil çevirme problemi yaşanıp yaşanmadığını kontrol ediniz.

Bunun dışında alternatif çözümler için aşağıda adımları denemek suretiyle bu sorunu çözümleyebilirsiniz.

  • Eğer sorun hala devam ediyorsa buna alternatif Google Çeviri eklentisi Bunun için “https://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb” adresi üzerinden bu eklentiyi tarayıcıya kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Chrome güncellemesi yapınız ve tekrar ayarı kontrol ediniz. Güncel olup olmadığını tarayıcınıza “chrome://settings/help” komutunu yazarak da kontrol edebilirsiniz.

Son yöntem ise chrome kaldırıp tekrar yüklemek olabilir. Ama tekrar kaldırıp yeniden yüklemek tarayıcıda bulunan ayarların değişmesine silinmesine neden olabileceği için bunu tasnif etmemekteyiz.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda konumuzda chrome dil çevirici çalışmıyor sorunu nasıl çözülür 2019 yılında ve 2020 yılında arka planda oluşabilen sorunların güncellenmesiyle de kendi kendine düzelebilme ihtimalide yüksektir.

Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle irtibata geçerek sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın