Sponsorlu Bağlantılar

Android fotoğraf çekerken bildirimleri kapatma

55 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda telefonda fotoğraf çekerken gelen bildirimleri kapatma konusunda bu yazımız da siz takipçilerimize bilgilendirme yapacağız. Günümüz hayatımızda akıllı telefonların yaşamımızda sıklıkla kullanmamız, bir parçamız haline gelmesi ile telefonu nasıl iyi bir şekilde, verimli bir şekilde kullanırız buda önemlidir.

Elimize aldığımız telefonda gördüklerimizi fotoğraflamak çoğu kişimizde vardır fakat bu esnada bildirimlerin gelmesi dikkati dağıtmasına sebep olabilir. Bizde fotoğraf çekimi esnasında bildirimleri nasıl kapatırız? Bunu sizler bu yazımızda anlatacağız.

FOTOĞRAF ÇEKİMİNDE BİLDİRİMLERİ KAPATMA ANDROİD

Fotoğraf çekimi esnasında bildirimler sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız bildirim kapatma aşağıda adımlarla gerçekleşmektedir.

Bunun için üçüncü parti yazılımlar kullanmak gerekeceğini belirterek bu yazılımı “https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arlosoft.macrodroid” adresi üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz.

Bu yazılım ile makro tanımlaması yaparak Android fotoğraf çekiminde fotoğraflarınızı çekerken bildirimleri engellemesini yapabilirsiniz.

  • Uygulamayı açınız
  • Makro Ekle
  • Tetiklemeler
  • Uygulamalar
  • Uygulama çalıştığında
  • Kamera uygulamasını seçiyoruz
  • Eylemler

Ses > Öncelik Modu ( Rahatsız Etme ) bu modu seçiyoruz. Böylece yapmış olduğumuz işlemde herhangi bir uygulama da yapılacak eylem olarak sesi kapatma işlemini gerçekleştiriyoruz. Böylece kamerayı kullandığımızda ses eylemini devre dışı bırakarak işlemini gerçekleştiriyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzda Android telefonlarda kamera kullanımında sesi devre dışı bırakarak kamera kullanımında gelen bildirimlerden rahatsız olmamak için yapılan bir işlemdir. Bunu biz kamera dedik fakat bunu farklı uygulamalar için farklı eylemler içinde kullanabileceğiniz son derece yararlı faydalı bir uygulama olarak kullanabileceğiniz MacroDroid uygulaması işinize yarayacaktır.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın