Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome sekme gönder nasıl çalışır

66 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google Chrome tarayıcısı kullananlar için diğer cihazlara “sekme gönder” işlemi ile farklı cihazlara göndererek orada da çalışabileceğiniz konusunda sizlere bu yazımızda bilgilendirme yapacağız.

Burada amaç bilgisayarda eklediğiniz sekmeleri diğer tüm cihazlarınıza göndermek suretiyle çalışabileceğiniz ve bunun için aşağıda adımları yerine getirerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

CHROME SEKME GÖNDERME BAŞKA CİHAZLARA

Masaüstü de çalışırken mobil cihazlara veya kullanıcı adıyla oturumu açtığınız tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Şuan beta aşamasında olan bu özellik Google Chrome 76 sürümünde kullanılmaktadır.

  • Kullanıcı adınızla oturumu açınız.
  • Tarayıcı adresinize “chrome://flags/” komutunu yazınız.
  • Ayarlar kısmına giriyoruz

Send tab to self

Send tab to self history

Send tab to self show sending UI

Send tab to self: enable use when signed-in regardless of sync state

Send tab to self broadcast

Yukarıda 5 tane sekmeyi aktif hale getiriyoruz. “Enabled” durumuna aldığımız bu ayarları aktif hale getiriyoruz.  Tarayıcımızı yeniden başlatıyoruz.

Bundan sonra herhangi bir website üzerine gelerek faremizin sağ tuşu yardımı ile “cihazlarıma gönder” butonu ile diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz.

Diğer cihazlara bir bildirim gelerek bu bildirimi açtığınızda siteyi görüntüleyebileceksiniz. Böylece bu özellik sayesinde kolaylıkla cihazlar arasında paylaşım yapabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda chrome cihazlarıma gönder özelliği nasıl aktif edilir, nasıl kullanılır buradan sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bu kullanımı kapatmak istiyorsanız aktif ettiğiniz ayarları normal default veya disabled olarak ayarlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın