Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome QR Kod okuyucuyu etkinleştirme

370 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google Chrome QR Kod okuyucu nasıl aktif edilir, kullanılır konusunda bu yazımızda bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Konumuza başlamadan önce QR kod okuyucu nedir, bununla ilgili olarak bir ön bilgi vereceğiz ardından QR okuyucunu etkinleştirme hakkında detaylara gireceğiz.

QR KOD OKUYUCU NEDİR

2 boyutlu bir barkod sistemi olan ve adını İngilizce Quick Response den alan hızlı etkileşim olarak baş harflerinden almaktadır. İçeriğinde metinler, web sitesi, video adresleri, kartvizit, telefon numarası gibi verileri içermektedir.

Telefonun kamerasını kullanarak veya QR barkod okuyucular ile okunarak bu veriler işlenmektedir. Böylece bilgisayar veya akıllı cihazlara aktarılmaktadır. Bu konumuzda ise Google Chrome yeni test edilen QR kod okuyucu aktif ederek internet üzerinde herhangi QR kodu okutmak için kullanılması amaçlanmaktadır.

QR KOD OKUYUCU CHROME DE AKTİF ETME

Sizde internet tarayıcısı olarak web tarayıcı olarak Google Chrome kullanıyorsanız QR Kod okuyucu etkinleştirmek için aşağıda adımları takip ediniz.

İnternet tarayıcı adresine “chrome://flags/#sharing-qr-code-generator” tırnak işareti olmadan yukarıda kodu yazınız.

Tarayıcınızda birçok ayarı bir arada göreceksiniz. Yukarıda “enable sharing page via QR Code” yazan yeri Disable durumundan Enabled durumuna getirdiğinizde bunu aktif etmiş olacaksınız.

Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra aktif duruma gelecektir. Bundan sonra aşağıda örnek resimde olduğu gibi tarayıcınızı açabilirsiniz.

Yukarıda QR code aktif edilmiş halinde düğmeyi göreceksiniz. Bu düğme bastığınızda bir kod tarayıcı açılacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece kodları bu alandan okutabilirsiniz. Bu yazımızda Google Chrome QR Code etkinleştirme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın