Sponsorlu Bağlantılar

Google chrome pop-up penceresi nasıl etkinleştirilir?

1.070 views
Sponsorlu Bağlantılar

İlk önce pop-up hakkında kısa bilgi vermek istiyorum. İnternet sayfalarını girdiğinizde ve gezdiğinizde sık sık açılan pencereler görmüşünüzdür. Bunların çoğu reklam amaçlı olarak site sahibinin reklam üzerinden para kazanma arzusudur. Buda ziyaretçileri oldukça rahat edici bir durumdur işte buna pop-up  açılır pencere reklamları adı verilmektedir. Tarayıcı geliştiricileri bu rahatsızlığın farkına vararak yeni özellikler getirerek bu açılır pencere pop-up engelleyen özellikler getirmiştir.

Ama bu her zaman reklam olacak değildir. Örnek bir bankaya girdiğinizde Online hizmet almak için link bastığınızda yeni bir pencere açması için gereken izinler pop-up için engellediği için bu özelliklerden yararlanamayacağınız için bunu aktif etme ihtiyacı duyacaksınız. Peki Google Chrome pop-up nasıl aktif edilir?

Tarayıcımızın Ayarlar >> Gelişmiş Ayarlar >> Gizlilik >> İçerik Ayarları chrome://settings/content  komutunu tarayıcı adres çubuğuna yapıştır

google pop-up ayarları

 

Bu kısımda pop-up ayarlarını yapabileceğiniz bir bölüm gelecektir. isterseniz tüm pop-up gösterilmesine izin verebilirsiniz isterseniz bunları engelleye bilirsiniz . Bunun dışında istisnai durumları belirleye bilirsiniz. Bunun için istisnaları yönet.. kısmından belirleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın