Sponsorlu Bağlantılar

Kopya içerik nasıl tespit edilir?

1.316 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konum’da size kopya içerik nasıl tespit edilir bununla ilgili küçük ipuçları vermek istiyorum. bir form yazarı ve bir web sayfasınızda , bloglarınızda oturup saatlerce yazılar yazıyorsunuz ve birileri çıkıyor copyala Copy + C sonrasında Copy V yaparak sizin yazdıklarınızı saniyeler ile kendi blog sayfasına , web sayfasına yapıştırıyor. Bu sefer sizin üzerinden para kazanmaya başlıyor ve hit sayınızı engellemiş oluyor. Bu sahte içerik , spam sitelere nasıl bir önlem alınır nasıl tespit edilir bunun için bir kaç tespit etme püf noktası vereceğim.

Sahte Kopya İçerik Nasıl Tespit Edilir ?
* Hazırladığınız yazılardaki düşüncelerin tamamen size ait olması gerekecektir. Böyle durumda yine google başvurabilirsiniz . Yazılarınız içinde bulunan kelime veya cümleleri Google ‘de aratarak bu cümle ve kelimelerin çakıştığı siteleri araştırabilirsiniz. Bunun için örnek verecek olursak tırnak içerisine bu gece hiç beni düşündün mü ?  tırnak içerisinde kurulu cümleleri araştırabilirsiniz.

* Diğer Kopya içerik tespiti için http://www.copyscape.com/  adresinden online olarak araştırabilirsiniz. Burada site isminizi veya blog isminizi girerek bir araştırma yapabilirsiniz.

kopya içerik nasıl tespit edilir ve şikayet edilir

Girdiğiniz linklerde bir kopya içerik tespit ederse bunu size yukarıdaki örnek resimde olduğu gibi içeriklerin link bildirecek ve sizde araştıracaksınız.

SAHTE KOPYA İÇERİK NEREYE ŞİKAYET EDİLİR BURADAN 

eğer sizde kendi yazdıklarınızı sinsice kopyalanıp paylaşıldığını düşünüyor iseniz yukarıda uygulama metotlarını uygulayarak tespitinde bulunup şikayetinizi yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın