Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Java Sorunu Nasıl Çözülür?

1.784 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome web browser kullanıyor iseniz ve son zamanlar Java uygulamalarını açamıyor iseniz bu tarayıcınızla ilgilidir. Google Chrome Java uygulamasını durdurarak Java yüklü siteleri mesela oyun sitelerini açmayarak oyun veya başka uygulamaları açmama sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Java Hatası ve Java uygulaması olarak blog sayfama gelen arama kelimelerinden yola çıkarak bu hata ile ilgili bir kaç çözüm yolu deneyelim. ilk önce Google Chrome web tarayıcımızı bir açalım.

Web Tarayıcımızın Adres çubuğuna “chrome://flags/#enable-npapi” komutunu yapıştıralım tırnaklar hariç kullanmayınız.

google java sorunu

Google Chrome ile ilgili ayarları burada göreceksiniz Burada yapılan ayarlara dikkat ediniz saten buraya girdiğinizde Size bir uyarı mesajı ile bildirecektir. Burada npapi aratarak buluyoruz ve bu eklentiyi etkinleştiriyoruz.

Java Sitesinden alınan bir yazı örneği ;

java hatası

Eğer buda çözüm olmadı ise Programlar > Ekle / Kaldır seçeneğinden Java programını tümünü kaldırıyoruz. Daha sonra Bilgisayarımızın Java girdilerini Ccleaner programı ile gerinmesine temizlik yaparak kalıntıları temizliyoruz . Ccleaner Nasıl Kullanılır? buradan inceleyebilirsiniz.  Daha Java kendi sitesine giderek İşletim sisteminize göre tekrar güncel Java programını indiriyoruz ve yeniden kuruyoruz.

Bu sorun devam ederse oyun ve buna  benzer siteleri başka Web tarayıcınız olarak internet Explorer , Yandex , Mozilla gibi alternatif tarayıcılar ile deneyiniz.

Tags – Etiketler ;

Chrome Java sorunu , chrome java hatası nasıl çözülür , chrome java problemi , java sorunu nasıl çözülür , java orance

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın