Sponsorlu Bağlantılar

Iphone Uygulama Sınırlama

526 views
Sponsorlu Bağlantılar

IOS 6 ile gelen bir özelliği sizinle paylaşmak istiyorum , Arkadaşınız telefonu alıp karıştırmak istedi sizde görmesini istemediğiniz resimler ve uygulamalar olduğu için vermek istemediniz hatırı sayılır bir arkadaşınız ise incitmek istemezsiniz ama sıkılabilir vermek den sakınabilirsiniz. Yada Başka birilerinin telefondaki uygulamaları karıştırmasını istemiyorsunuz sadece sizin belirleyeceğiniz uygulamalara izin vererek telefonu karıştırmasına izin vermek istemiyorsunuz yani bir nevi çocuk kilidi koymak istiyorsunuz . işte Bunun Cevabını vermek istiyorum.

1-Adım ;

Telefonunuzun Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Öğrenme > Güdümlü Erişim  Menüsune giriyoruz.

Burda Güdümlü Erişimi Aktif ediyoruz.

2-Adım ;

Güdümlü Erişim Yazan kısmı aktifleştirdikden sonra Parola kısmına girip 4 haneli  şifre giriyoruz ve aynı şifreleyi tekrar yeniliyoruz.

3-Adım ;

Arkadaşlarımızını telefonu eline aldığında sadece ulaşabileceği uygulamayı açıyoruz daha sonra o uygulama açtıkdan sonra Home Tuşuna 3 kere basıyoruz. Örnek Ben telefonumda sadece logo avı oynayabilsinler diye onu açtım ve home tuşuna 3 kere basıyorum.

Uygulamanın üzerinde   Vazgeç  Başlat var  biz Başlat diyerek şifremizi 2 kez giriyoruz ve uygulamayı başlatmış oluyoruz.

ve telefonumuzda başka uygulamaya hatta kapatma işlemine bile giremiyoruz. bu işlemi bitirmek için ise aynı uygulama üzerinde tekrar 3 kere basıyoruz ve bitir yada sürdür olarak işlemi sonlandırıyoruz. BU işlemle artık telefonuzu güvenle teslim edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın