Sponsorlu Bağlantılar

Google bağlantıları reddetme

63 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google bağlantıları nasıl red edilir? Bunu bu makalemizde yazmaya çalışacağız. Bir site üzerinden gelen link bağlantısı sitenizin kalitesi için atılmış bir oylamadır. Bu oy gelen sitenin değeri ne kadar yüksel olursa sizin sitenizde o kadar kaliteli sayılmaktadır.

Buna PageRank derecelendirilmesi adı verilmektedir. Sitenize bir Black Hat SEo çalışması ile kötü bağlantılar verilerek sitenize bir saldırı yapılabilir. Olmadık sitelerden, kalitesin gelen linkler sitenizin geriye doğru gitmesini sağlayabilir.

Bu nedenle be kalitesiz, spam niteliğinde linkleri red edebilirsiniz. Bunun için Disavow Tool aracı olarak google geri bağlantıları reddetme aracını kullanabilirsiniz.

GOOGLE GERİ BAĞLANTILARI RED ETME

Gelen dış bağlantıları geri reddetmek, geri çevirmek yani Google ben bu gelen bağlantıyı istemiyorum diyerek itiraz etmek için Google Webmaster Tool aracı üzerinden şu adımları takip ederek itiraz edeceğiz.

Bağlantıları red etme aracıhttps://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main?pli=1” adresi üzerinden yönlendirmeleri izleyeniz.

Düşük kaliteli sitelerden gelen linkleri kaldırmak ve itibarınızın düşmesini engellemek için bu bağlantıları red edeceğiz. Eğer birden fazla kontrolünüz altında site varsa pencereden hangi siteye gelen link varsa onu seçiyoruz ve “BAĞLANTILARI REDDETME” penceresine basalım.

Bu gelişmiş özelliği dikkatli kullanmazsanız sitenizin arama sonuçlarında gerilemeye yol açabileceğiniz unutmayınız.

Burada sizi bir uyarı mesajı gelecektir. Bu uyarı dikkatlice okuyarak itiraz etmek için son adıma geleceğiz.

Red edeceğimiz domain adresini bir text dosyası oluşturarak “dosya seç” den yükleyerek “gönder” butonu ile geri çevireceğiz.

ÖRNEK TXT DOSYASI;

# siteadi.com çoğu bağlantıyı kaldırdı ancak bunları atladı
http://spam.siteadi.com/url/yorum.html
# siteadi.com sitesinin sahibi ile bağlantıları kaldırması
# için 26.9.2018 tarihinde iletişime geçildi ancak yanıt alınamadı
domain:siteadi.com

Yukarıda gerekli yerleri doldurduktan sonra dosyayı yükleyin ve gönder ile Google tarafına itiraz ediniz. Bu konumuzda sitemizin değerini düşürecek saldırı niyetinde olan ve tehlikeli linkleri nasıl kaldırırız konusunda bilgilendirme yaptık. Bununla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın