Sponsorlu Bağlantılar

Black Hat Seo Çalışması

369 views
Sponsorlu Bağlantılar

Önceki konularımızda beyaz şapkalı seo çalışmasını anlatmıştık. Bu konumuzda siyah şapkalı seo çalışması nedir? Bununla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu siyah şapkalı seo veya diğer adıyla Black Hat Seo çalışması ne anlama geliyor bununla ilgili bilgi aktaracağız. Arama motorlarının hizmet kurallarını ihlal ederek sayfa sıralamasını yükseltmek diyebiliriz. Yani illegal yöntemlerle sitenin sıralaması yükseltme olarak yapılan çalışmalara Black hat seo denilmektedir.

Bu yöntem onaylanmayan ve ileride sıkıntı yaratacak bir yöntemdir. Eğer arama motorları bunu tespit ettiğinde siteniz spam olarak görünecektir. Bunun içi bir seo çalışması satın aldığınız da black hat seo çalışmasını yapıp yapmadıklarını sorunuz ve uzak durunuz.


Bunu şu şekilde sizde çözebilirsiniz eğer yapılan işte ziyaretçiye gerekli bilgiler sunuluyor bir değer katıyorsa bu normaldir fakat hiçbir değer katmadan, bilgi vermeden arama motorlarında görülüyorsa bu siyah şapkalı seo ‘dur.

BLACK HAT SEO TAKTİKLERİ

  • Anasayfa’da etiket bulutları
  • Kopya içerikle sayfa oluşturmak
  • Kötü niyetli sayfalar, yönlendirmelerle hit alma
  • Rakibi şikayet etme
  • Link Networkleri

Bunlar gibi saldırgan bir seo tutumu Google tarafından onaylanmamıştır. Bu nedenle black hat seo çalışması sitenizin spama düşeceğini söyleyelim.

Dışarıdan istenmeyen bağlantıları kaldırmak için Google Webmaster Tools üzerinden linkleri red edebilirsiniz. Bunu diğer konumuzda google bağlantıları reddetme konusunu okuyarak nasıl yapılacağına dair bilgiler alabilirsiniz.

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için SEO HİZMETLERİ sayfamızdan sorularınızı göndererek cevaplar vermeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın