Sponsorlu Bağlantılar

Google aramalarını yeni sekmede { sayfada } açma

458 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google’de aramaları yeni sayfada açma nasıl yapılır? Konusunda siz takipçilerimize bilgiler vermeye çalışacağız.

Dünyada en çok kullanılan arama motoru ( search engine ) olarak sıranın başında Google kullanmaktayız. Aklımıza gelen ve cevabını bilmediğimiz aşağı yukarı her şeyi artık Google sormaktayız.

Ders konularından tutunda, yemek tariflerine, maç sonuçlarına hatta tatil için gideceğimiz her yere kadar günlük hayatımıza giren internette bu arama motorunu da en iyi şekilde kullanmak doğru noktalara götürecektir.

Önemli konularda aramalar yaparken arama sonuçlarını yeni sekmede göstermesi arama yapılan anahtar kelimelerin kaybolmaması bu aramaya tekrar dönebilmek için Google aramalarını yeni sayfada açmak isteyebilirsiniz. Bizde bu konumuzda Google Chrome kullanıyor ve arama motoru olarak Google kullanıyorsanız aramaları yeni sayfada nasıl açılır bu konumuzda siz takipçilerimize anlatmaya çalışacağız.

GOOGLE ARAMALARI YENİ SEKMEDE GÖSTERME

Google arama sonuçları yeni sayfada açmak için aşağıda vereceğimiz ipuçları ile nasıl açılır? Hemen anlatımına geçelim.

  • İlk önce arama yapmak için bir Google sayfası açıyoruz. “https://www.google.com.tr/ adresi üzerinden hemen açabilirsiniz.
  • Hemen sağ alt köşede “Ayarlar” sekmesini göreceksiniz.
  • Arama Ayarları

SAYFA BAŞINA SONUÇ SAYISI

Başlığı altında “Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç” kısmı önünde onay kutucuğunu işaretleyiniz ve “kaydet” butonu ile ayarları kayıt ederek işlemi tamamlamış oluyoruz.

Bu onay kutusunu işaretlediğiniz de artık Google arama sonuçlarını yeni tarayıcı penceresinde açma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Yukarıda işlemleri gerçekleştirdikten sonra arama sonuçları artık yeni sayfada gösterilecektir. Böylece arama kelimesini kaybetmeden diğer aramada çıkan sonuçları görebilir ve açabilirsiniz.  Bu konuyla alakalı soruları ve sorunlarınızı sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın