Sponsorlu Bağlantılar

instagram canlı yayın bağlantı sorunu

3.019 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal ağ platformunda en çok kullanılan platformlardan biri olan instagram’da  broadcast yani canlı yayın özelliği ile scope ( periscope ) kafa tutarak kullanıcılara yeni özellikler kazandırmıştır. Canlı yayın özelliği ile paylaşımlarınızı yaparak hikaye bölümünde de bunu paylaşabileceğiniz bir özellik olarak kullanıcılara sunulmuştur.

Bu konumuzda sizlerden gelen instagram sorunları kısmından tarafımıza gönderilen sorulardan biri de instagram canlı yayın sorunudur. Bu sorunda canlı yayına geçildiğinde bağlantı kontrol ediliyor ve sorunun ise bu şekilde beklemesi, kalması veya diğer tarif ile donması diyebiliriz.

Canlı yayına geçilmeden önce instagram internet bağlantınızı kontrol etmektedir. Eğer canlı yayın sırasında düşük kaliteli bir ağ bağlantısı, mobil bağlantı veya wi-fi bağlantı kullanıyorsa bağlantı sinyali iyi bir kaliteye geçene kadar bağlantı kontrol ediliyor şeklinde kalabilmektedir. 

instagram canlı yayın sorunu nasıl çözülür?

instagram canlı yayın bağlantı kontrol ediliyor sorunu nasıl düzelir? bağlantı sorunu aslında cevabı çok basittir. Bağlantı yaptığınız internet bağlantısı sünyal gücü düşükse kalitesiz bir ağ bağlantısı kullanıyorsanız sorun devam edecektir. 

Bunun için alternatif bağlantı yöntemleri kullanmalısınız. Wi-Fi ağ bağlantısı kullanıyorsanız, mobil bağlantı yöntemi deneyin. Eğer dışarıda bir mekanda yer alıyorsanız mobil ağ bağlantısını kontrol ediniz. İnternet bağlantısı zayıfsa baz istasyonu kuvvetli sinyal yaymıyor olabilir bunu ayarlamanız gerekiyor.

Mobil ağ bağlantısı 3G ise 4.5G ( LTE ) bağlantıya geçiniz. Bunun için iphone telefonlarda 4.5G nasıl geçilir? bunu daha önceki konularda anlatmıştık. Sim Kart uyumlu olması ve Ayarlar > Hücresel > LTE’yi etkinleştir adımları ile daha kuvvetlendirebilirsiniz. 

instagram canlı yayın sorunu hala devam ediyorsa instagram sunucularında yaşanan yoğunluk nedeniyle olacağını unutmayın bu süreçte beklemeyi tavsiye edeceğim. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın