Sponsorlu Bağlantılar

Gizli Paylaşım Nasıl Yapılır ?

4.861 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir Bilgisayarda klasörleri ağda paylaşırken adının sonuna $ işareti koyarsanız ağda o paylaşılan klasörü göremezsiniz. Örneğin paylaşım adı olarak Müzik$ olarak yazarsanız bunu ağda göremezsiniz. Bu gizli paylaşımlara bilgisayar ismi ve dosya ismini yazdığınız taktirde erişebilirsiniz.

Gizli Paylaşım Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızın adı Adem olsun bu bilgisayarda Ortak klasörünü gizleyerek paylaşmak istiyorsunuz ortak$ klasörü olarak adını gireceksiniz ve paylaşımda erişmek için ise  \\Adem\Ortak$  olarak yazarak erişebilir yada bilgisayarın ip adresini yazarak erişebilirsiniz. \\192.168.2.50\Ortak$  gibi.

Bu Gizli paylaşımları 3 parti araçlarla görme imkanız vardır bu yüzden amatör kişiler için pek sağlıklı olmayabilir. Şimdi sizlere bir video hazırladığım bu video Gizli paylaşım açma ve bu paylaşıma Nasıl Erişildiğini Göstereceğim.

 

Arama Tags & Etiket;

gizli paylaşım yapma , gizli paylaşıma açma, dosyaları gizli paylaşıma açma, gizli paylaşım dosyaları, gizli paylaşım kodu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Gizli Paylaşım Nasıl Yapılır ? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bilgi için teşekkürler. Paylaşımınız geçerliliğini koruyor, Windows Server İS üzerinde ayarı uyguladım, sorunsuz çalışıyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın