Sponsorlu Bağlantılar

gizli aygıt bileşenleri nasıl gösterilir?

248 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da yüklü aygıtları ve bunlara ait sürücülerin yüklü olup olmadıklarını aygıt yöneticisi üzerinden bularak aygıtları kaldırabilir veya bunlara ait sürücüleri güncellemesini yapabiliriz. Bilgisayarda yüklü aygıtlar yani donanımlar dışında birde gizli aygıtları görebilme imkanı da bulunmaktadır.

Aygıt Yönetici ayarlarına ulaşabilmek için win+r çalıştır penceresini açarak buraya komut satırı olarak “devmgmt.msc” komutunu yazarak ulaşabiliriz. 

bilgisayarda bulunan donanımları, aygıtları bu alan üzerinden yönetebilirsiniz. Aygıt Yönetici içinde gizli aygıt bileşenleri nasıl gösterilir? 

Gizli Aygıt Bileşenleri Nasıl Gösterilir?

bilgisayarda gizli aygıt bileşenleri göstermek için komut yardımı ile gizli aygıtları gösterebilir ve bunlardan işe yaramayanları kaldırarak bilgisayar’da çakışmaların önüne geçebilirsiniz. win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresine “set devmgr_show_nonpresent_devices=1″ komutunu yazarak enter tuşuna bastığınızda gizli aygıt bileşenleri ortaya çıkacaktır.

bunun dışında “aygıt yönetici” açıyoruz, Görünüm > “Gizli aygıtları göster”  sekmesi kullandığımızda aygıt yöneticisinde gizli bileşenler ortaya çıkacaktır. Buradan istediğiniz aygıtı çıkarabilir, kaldırabilir veya bu aygıtlara ait sürücüleri güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 işletim sisteminde uygulama aynıdır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın