Sponsorlu Bağlantılar

Excel Köprü ( Hyperlink ) Oluşturma

4.414 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda excelde köprü oluşturma, bağlantı linki veya hyperlink oluşturma ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Bunun için daha önceki anlatımlarda verdiğimiz konuları pekiştirmek için bu konuyu yazma çalıştık.

bağlantı köprüsü neden oluşturulur? köprü link adresi, excel sayfası içinde gezinmeyi kolaylaştırmak için oldukça işe yarayan bir metottur. Çalışma sayfaları arasında geçiş için veya köprüleme ile dışarı her hangi bir web siteni açmak içinde kullanabilirsiniz.

EXCEL KÖPRÜ NASIL OLUŞTURULUR?

Excel köprü oluşturma için hangi hücre veya resim, bir yazıya köprü vermek için fare ile sağ tuş ile açıyoruz ve körü vereceğiz. 

köprü vereceğimiz yazı, şekil veya resim üzerinde fare ile sağ tuş yaptığımızda yukarıda menü açılacaktır, kırmızı kare ile işaretlenen “KÖPRÜ” menüsüne giriyoruz.

excelde bir metine veya içeriğe site link adresi eklemek istiyorsanız Adres : yazan yere url link adresi yazıyoruz ve tamam diyoruz. Eğer çalışma kitabı içinde bir sayfaya köprüleme yapmak istiyorsanız “Bu Belgeye Yerleştir” kısmını seçiyoruz ve çalışma kitabı içinde açtığınız sayfaya bağlantı köprüsü ile bağlıyoruz.

e-posta adresi‘de eklemek isterseniz mail adresi ve konu başlığı ile birlikte açıklama’da eklemek üzere mail ile gönderim yapabilirsiniz. 

Bağlantı köprüsünü kaldırmak isterseniz , köprü verdiğimiz yazı veya görselin üzerine gelerek tekrar fare ile sağ tuş yapıyoruz ve köprüyü kaldır diyerek vermiş olduğumuz bağlantıyı kaldırabilir. 

Arama Tags & Etiket ;

excel köprü verme, excelde köprüleme, excel bağlantı adresi verme, sayfalarda geçiş, excel köprü oluşturma, excel hyperlink, nasıl yapılır, nasıl verilir, link adresi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Excel Köprü ( Hyperlink ) Oluşturma (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Adem hocam merhaba. Yazılarınizi takip eden bir İngilizce öğretmeniyim.
    Ders programında öğrencilerin her öğretmenin ismine tıklayarak onlarin zoom bağlantılarina ulaşsınlar istiyorum. 26 saat dersi olan öğretmenin bu sayı kadar hucresine toplu olarak nasıl köprü verebilirim sizce.
    Bu konuda yardımcı olursanız minnettar olurum.
    Şimdiden teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın