Sponsorlu Bağlantılar

Format’dan Sonra Yerel Disk C: Bölümü Neden Dolu Gözükür..?

223 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar değerli ademocut.com takipçileri bu konumuzda sizden gelen Sorulardan biri olan “Yerel Disk format sonrası dolu görünüyor” bunun hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Bilgisayarınıza format yani yeni işletim sistemi yükledik den sonra yerel disk dolu görünüyor sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

windows old dosyası

Peki yerel disk C: neden dolu görünüyor , bunun için şu şekilde açıklama yapabilirim . Bilgisayarınıza format atarken ilk başta C: bölümünü silmeden tekrar onun üzerine yükleme yaptığınızda C: içerisine iki tane sistem dosyalarını yüklemiş oluyor son yüklenen sistem dosyalarını kopyalarken diğer eski olan sistem dosyalarını C: partition içerisinde windows.old klasörü içerisine toplar böylece bu klasör ile birlikte Bilgisayarınızın Yerel Disk C: partition üzerinde iki sistem dosyaları olmuş oluyor ve yerel diskinizi dolu gösteriyor.

Peki C: partition bölümündeki bu sıkıntı nasıl çözülecek bunun için windows.old dosyasını eliniz ile yani manuel olarak silebilirsiniz veya Windows.old Eski sistem dosyalarını silmek için konu başlığı inceleye bilirsiniz.

Tags – Etiketler ;

format sonrası disk dolu hatası , disk neden dolu çözüküyor , hdd dolu , formatdan sonra disk dolu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın