Sponsorlu Bağlantılar

Format Sonrası Performans Düşüklüğü Neden Olur..?

171 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Bilgisayarımıza Attığımız Format’dan sonra Bilgisayara görünen performans düşüklüğü veya diğer adı ile yavaşlama nedenlerini araştıracağız.

Bilgisayarımıza yeniden kurduğumuz işletim sisteminden sonra oyunlarda yavaşlama , programların yavaş çalışması yada Ekran kartında tutukluklar yaşanabilmektedir. Bunların Nedenlerini aşağıda sıralamak gerekirse aşağıda başlıkları kendinize göz önüne alabilirsiniz.

  • Bilgisayarınıza Format attık dan sonra DirectX son sürümünü yüklemeyi unutmayınız.
  • Ekran Kartının Güncel Driver ( Sürücülerini ) Ekran kartının Resmi sitesinden bulup güncel driverlerini yükleyin. Böylece Bilgisayarda açılan pencerelerde ve oyun , programlarınız rahatlıkla çalışsın.
  • Eğer Harddisk eski ve yıpranmış ile disk üzerinde oluşacak bad sektör ve virüslerden dolayı Diskinize Low Level Format atma zamanı gelmiştir.
  • Bilgisayarınızın Sanal Bellek Ayarlarını tekrar bir gözden geçiriniz.
  • Bilgisayarınıza Format attıkdan sonra Bilgisayarınızın Hdtune  bir taramanızda fayda vardır.

Bu konuda en başı çeken konu Programların ve İşletim sisteminin Güncel olmasıdır. Bu konuda önemli durulması gereken konu başlığıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın