Sponsorlu Bağlantılar

Format sonrası masaüstü donuyor sorunu çözümü

464 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız. Bu sorulardan biride “format sonrası masaüstü” sorunu olarak masaüstünün kıpırdamadığı, hiçbir etkileşimde olmadığı sorularına elimizden geldiği kadarıyla cevap vermeye çalışacağız.

Bilgisayara format attıktan sonra bilgisayar yeniden başlıyor gelen masaüstünde hiçbir tepki olmaması hatası neden kaynaklıdır, bu problemin bir çözümü var mıdır? Bununla ilgili aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını denemekte fayda vardır.

FORMAT SONRA BİLGİSAYARIN MASAÜSTÜ ÇALIŞMIYOR

Bilgisayar’da yaşanan bu problem için kurulum cd veya kurulum için kullandığınız iso dosyası bozuk olma ihtimali yüksektir bunun için farklı bir kurulum cd ile ve farklı bir iso dosyası ile yeniden kurmayı deneyin.

Kurulum cd, iso dosyası dedik ama optik okuyucu, usb bellek girişi bununla alakalı olarak media ürünlerini okuyan donanımlar arızalı olma ihtimalini unutmayın bunun için cd üzerinden format atıyorsanız usb bellek üzerinden format atma deneyebilirsiniz.

Usb bellek üzerinden format atıyorsanız cd veya dvd üzerinden format atmayı deneyin. Bunun nedeni bozuk aygıtlar nedeniyle kurulum esnasında işletim sistemine bozuk dosya yüklenmesinden dolayı olmaktadır.

Yukarıda iki farklı nedenden dolayı masaüstü donuyor problemi yaşanmasına neden olabilir. Bunun dışında Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsanız işletim sistemini kurduktan sonra bilgisayarı recovery modu ile tamir etmeyi deneyin.

Yukarıda konumuzda pc ye format attıktan sonra masaüstü donuyor sorunsalı ve çözümü için iki farklı yöntem sunduk bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın