Sponsorlu Bağlantılar

Filezilla Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

877 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Filezilla sorunları üzerinde duracağız, genel olarak webmaster işleri ile uğraşanların sıklıkla kullandığı araçlardan biri olan Filezilla ile web alanı üzerine ftp protokol ile dosya yükleme , dosya indirme işlemi veya dosya transferi ile ilgili olarak kullandığımız Filezilla programı bağlantı sorunu hakkında sıklıkla yapılan hatalar’dan kaynaklı olarak bağlantı sorunu nasıl çözülür? bunun üzerinde duracağız.

FileZilla hatası için sizlere vereceğim çözüm yollarını deneyerek bu hataları aşmaya çalışacağız. FileZilla Bağlantı Sorunu genel olarak şifre – password yanlış girilmesi sonucu olarak yaşanmaktadır. 

Sunucu: domainadı.com  Kullanıcı adı: cpanel giriş için kullandığınız kullanıcı adınız ve Parola olarak’da panele girerken kullanılan şifre yazılarak bağlantı sağlanmaktadır. 

FileZilla Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

filezilla bağlantı sorunu için aşağıdaki çözüm yollarını uygulayarak çözüm bulmaya çalışalım. Şimdi sırasıyla verdiğimiz adımları sırasıyla uygulayınız.

  • kullanıcı adı ve şifrenizin doğru olduğundan emin olunuz, en büyük hata şifrenin yanlış yazılmasından kaynaklı olacağını unutmayın. Çok basit gibi görünse’de şifrenizi doğru girdiğinizden emin olunuz.
  • Dosya > Site Yöneticisi > Genel > Şifreleme bu adımları takip ederek FileZilla Bağlantı Şifrelemesini “Yalnız Düz FTP Kullanılsın ( Düşük Güvenlik )” bu adımı seçiniz. 

yukarıda adımları uygulayarak filezilla bağlantı sorunu çözümü sağlamış olacağız. Son adım ise eğer ip adresi girerek erişim sağlıyorsanız,  sitenin ip adresini yeniden kontrol ediliniz. 

  • Size Dns Adresleri kontrol ediliniz, Siteye normal olarak açılıyor mu? bunu kontrol ediniz
  • Bilgisayardan hatalı giriş yapmanız nedeniyle, sunucu güvenliği ip adresinizi güvenlik nedeniyle ban atmış olabilir, o yüzden ip adresiniz ile ilgili güvenlik önlemleri için whm üzerinden giriş yaparak ip adresi banı çözünüz. FileZilla Bağlantı Hatası bu şekilde çözülmüş olacaktır. 

filezilla sunucuyla bağlantı kurulamıyor sorunu genel olarak yukarıda verdiğim adımlar ile çözüm sağlanmaktadır. Farklı hata, sorunlar için yorumlar bölümünden soru gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın