Sponsorlu Bağlantılar

FaceTime nedir? – FaceTime nasıl aktif edilir?

1.030 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda İOS işletim sistemlerinde FaceTime olarak gördüğünüz özellik’den bahsetmek istiyorum. FaceTime Nedir? Facetime Wifi üzerinden yada mobil veri üzerinden İphone, İpad, Mac, ipod cihazları üzerinden görüntülü arama özelliğidir. Günümüzde en popüler uygulamalardan Tango ile aynı gibidir ( Örnek )

İOS cihazlarda bu özelliği kullanabilmek için Facetime Aktif Etmek Gerekir . Bu Özelliği Aktif edebilmek için İphone, İPad, İpod üzerinde Ayarlar > FaceTime > FaceTime açık hale getiriyoruz.  Bu özelliğin aktif olamabilmesi için Apple Kimliğinin girilmiş olması gerekmektedir.

Facetime Nasıl Aktif Edilir

FaceTime arama yapabilmek için arayacağınız kişiyi rehberden buluyoruz burada kişiyi görüntülediğimiz de FaceTime kısmı görünecektir buradan Facetime ile karşıdaki kişiyi arayabilirsiniz.

facetime ile Nasıl Aranır

 

Yukarıda pencere içerisine aldığım kısımdan kişi profiline girerek arama yapabilirsiniz. Karşıdaki kişinin Facetime aktif değil ise arama görünmeyecektir. FaceTime aktif ettiğiniz bölümden istediğiniz kişiyi Facetime arama engellemesi yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın