Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’da Sahte Hesap Nasıl Anlaşılır?

926 views
Sponsorlu Bağlantılar

Mark Zuckerberg’in Ceo’su olduğu dünyaca ünlü popüler sosyal ağ Facebook , kullanıcı sayısı 850 milyon’dan fazla olduğu söylenmektedir. Kullanıcı sayısı spam hesapların veya diğer adı ile sahte hesapların varlığını da göz önünde tutulmalıdır.

Bir kişinin birden fazla hesap oluşturduğu veya bazı reklam amaçlı kullanıcı adı veya başka amaçlar ile ile hesap açıldığı herkesçe bilinmektedir. Sizi değişik hesaplardan ekleyenlere ne kadar güvene biliriz ? Bu sahte spam hesaplar nasıl tespit edilir , bir hesabın gerçek olup olmadığını nasıl anlarız?

Bir kişinin hesabından ekli olan arkadaş listesindeki kişi sayısı size bir ipucu verebilir , normalde sahte hesaplardaki kişilerde kişi sayısı çok fazla olabilir sizin bir arkadaşınız 250 kişi ise bu sahte hesaplarda 750 , 800 kişi kadar olabilir önüne geleni ekleyeceği için arkadaş sayısına dikkat ediniz bu ünlü , tanınmış kişileri içermez .

Sahte hesapların çoğunluğu sahte profil olarak bayanlar profili oluşturmaktadır. Bununla birlikte paylaşımları sık sık kişi etiketlemeleri yapmaktadır.

Ayrıca sık sık reklam ve site paylaşımları yapmaktadır. Profil ve durum güncellemelerini pek yapmıyor. Tanımadığınız kişileri Facebook arkadaş olarak eklemeyin , Virüslü sayfalara yönlendirilme olasılığı ile Etiketleme ayarlarınızı kontrol edin ve bunları kapatın.

Arama Tags & Etiket ;

facebook sahte profil , facebook sahte hesap tespiti , facebook spam kullanıcı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın