Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Planlanmış Gönderi Nasıl Yapılır?

198 views
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sayfası Yöneticisi iseniz sayfa takipçi, hayranlarınızı tutmanız için sayfanızın içeriğine göre paylaşım yapmanız gerektiğini veya beğendiğiniz bir sayfada paylaşımları takip ettiğinizde paylaşımların geldiğini görmüşünüzdür.

Sayfa Admini olarak paylaşımlarınızı periyodik zamanlarda paylaşabilirsiniz veya o gün işinizin olduğunda bu paylaşımlarım zamanlı olarak sizin yerine Facebook yapabileceğini biliyor musunuz? Yoğun iş gününde sizin yerinize paylaşım yapmak için Planlanmış Gönderiler özelliği kullanarak zamanla ayarını yaparak sizin yerinize bildirim gönderebilir.

facebook yayınlama araçları

Facebook Sayfanıza giriyorsunuz ve Yayınlanma Araçları > butonu kullanıyorsunuz. Sizi ikinci farklı bir sayfayı açacaktır.

facebook planlanmış gönderiler

Planlanmış Gönderiler > butonu kullanıyoruz ve  sağda ikinci kırmızı kutu içerisinde +Oluştur butonuna basıyoruz. Ardından yeni sayfa gönderisi oluştur penceresini açılacaktır.

facebook yeni sayfa gönderisi oluştur

bu pencereye paylaşın da bulunacağız video , fotoğraf veya link adresini normal sayfa paylaşımı gibi ekliyoruz. ardından planla düğmesi ile görev zamanlamasını oluşturuyoruz. Taslak olarak kayıt edebiliriz , paylaşma yapabiliriz ve geçmiş bir tarihe geri alabiliriz bunun için planla yanındaki küçük oku kullanabiliriz.

gönderi planlama

Gönderiyi Planla penceresi açılacak ve burada yayınlama planı tarih ve saat olarak ayarlayarak planla butonu ile işlemi sonlandırıyoruz.  Bu yayınlanan dağıtım planı ile ileri ki bir zamanda kaldırabilirsiniz.

planlanmış gönderiler paneli

 

oluşturduğunuz planlanmış gönderiler ayrıca burada görebilirsiniz. böylece bilgisayarda olduğu gibi zamanlanmış görevler gibi belirleyeceğiniz zamanlarda paylaşımlarınızı yapabilir bu paylaşımları belirlediğiniz zamanda durdurabilirsiniz. facebook sayfası olanları için son derece kullanışlı bir özellik olarak sizde iş yeri , reklam veya diğer gönderileri ayarladığınız zamanda paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın