Sponsorlu Bağlantılar

Facebook messenger grup kurma

902 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda diğer ağlarda olduğu gibi grup kurma, çok mesajlaşma özelliği olan gruplar nasıl kurulur konusunda Facebook Messenger grup nasıl kurulur? Bunu siz takipçilerimize anlatmaya çalışacağız.

Messenger grubu ile en az üç kişi ile sohbet özelliği sağlamaktadır. Facebook Messenger da ekleyeceğiniz grup sohbet arkadaşlarınızla toplu mesajlaşmalar, sohbetler edebilirsiniz. Bunu yapabilmek içinde bir grup oluşturmak gerekmektedir.

FACEBOOK MESSENGER GRUBU NASIL OLUŞTURULUR?

Elinizin altında hali hazırda kullandığınız cep telefonu, tablet de yüklü Messenger uygulaması üzerinden topluca mesaj atmak, birden fazla kişiyle sohbet etmek için oluşturacağınız gruplar için aşağıda adımları takip ederek grup oluşturabilirsiniz.

 • Uygulamayı açıyoruz.
 • Ana Sayfa ( Aktif, Gruplar, Aramalar ) yazan sekmeleri göreceksiniz.
 • Gruplar
 • Grup Kur

Bu alana giriyoruz ve “grup kur” yazan yere bir kere dokunuyoruz. Bu alanda yeni grup oluşturmak için kişiler listesi ekrana gelecektir. Bu alanda grup sohbetine ad ver yazan yere oluşturacağınız grup ismi girin ve bu gruba kişileri altta bulunan kişiler listesinden kişileri ekleyerek davet edeceksiniz.

Eklediğiniz kişileri tamamladıktan sonra en alt tarafta bulunan “grup kur” işlemi ile artık grubunuzu kurmuş olmaktasınız. Bundan sonra yönetici olarak kurduğunuz grup içinde görsel resimleri değiştirebilirsiniz. Ayrıca yeni kişiler ekleyebilir, gruptan çıkarabilir veya kişiler kendi istekleri doğrultusunda gruptan çıkabilir.

FACEBOOK MESSENGER GRUBUNA YENİ KİŞİ EKLEME

Oluşturduğunuz gruba yeni katılımcı eklemek için yapmanız gereken adımlar ise aşağıdadır.

 • Üye eklemek istediğiniz grubu seçiniz.
 • Grup fotoğrafının olduğu alanın altında Diğer yazan kısmına giriniz.
 • Üye Ekle

Bu bölümden yeni kişileri oluşturduğunuz gruba dâhil edebilirsiniz. Burada yeni kişi eklediğiniz de grup yönetici tarafından onay verilmesi gerekmektedir.

FACEBOOK MESSENGER GRUP FOTOĞRAFI EKLEME

Facebook Messenger grup kurma işlemini gerçekleştirdik. Bu oluşturulmuş gruba yeni kişiler, katılımcıları ekledik şimdi bu grubunun kapak resmi veya diğer adıyla grup resmini değiştireceğiz. Bunun için ne yapılır?

Facebook tarafından tavsiye edilen grup görsel boyutları 1640 piksele 856 piksel (veya 1,91:1 en boy oranı) olduğudur.

Grubun kapak fotoğrafı ölçüsü, ölçülerini bu şekilde belirlemeniz tam görünmesini sağlayacaktır. Böylece kapak görselini de halletmiş oluyoruz.

Facebook Messenger grubu kuruldu ve artık sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Bunun dışında sohbet yazışmaları, mesajlaşmaları dışında birde fotoğraf ve video yükleme işlemi yaparak paylaşabilirsiniz. Bunun için;

 • Grubunun en üstüne
 • Fotoğraf / Video Ekle
 • Paylaşma seçeneği seçin
 • Fotoğraf/video yükle
 • Albüm oluştur

Yukarıda yüklemek ve paylaşmak istediğiniz materyalleri seçerek oluşturduğunuz gruba paylaşabilirsiniz.

Tavsiye Konu; Facebook yardım merkezi

Yukarıda konumuzda Facebook Messenger grup kurma konusunda nasıl yapılır konusu hakkında bilgilendirme vermeye çalıştık. Bununla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı, sorunlarınızı, grup kurma konusunda oluşan hatalar, sorunları bize ileterek çözüm sağlamaya çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın