Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de Virgül Yerine Nokta Koyma

9.768 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bazı Excel Tablolarında  ( . ) nokta yerine ( , ) virgül ile hazırlanmış tablolar vardır. Örnek verecek olursan 250,000 gibi bu durumlarda bazen matamatiksel olarak işlem yapma şansınız olmaya bilir .

Bu gibi durumlarda nokta >> Virgül veya Virgül >> Nokta işaretlerinin yerini ters çevirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu işlem tek işlem üzerinde olabileceği gibi bazende koca bir listeli olma durumu olabilir.

Düşünün tüm 30 satırlık bir işlem üzerinde bunları tek tek değiştirmek bir sıkıntıdır. peki biz bunu tek seferde nasıl değiştirebiliriz.

excel de bul değiştir

Bulunduğunuz Tablo’da Ctrl + F ile Arama Penceresini açıyoruz. Değiştir tab sekmesini açıyoruz ve buraya hangi kelime veya karakteri bir başkası ile değiştirecek isek ben ( , ) virgül yazdım onu yazıyoruz.

Yeni Değer ; kısmına ise hangi değere değiştireceksek onu yazıyoruz (.) nokta sonra Değiştir dediğimizde tek tek değiştirir biz burada tümünü Değiştir dediğimizde tablo içerisindeki tüm virgülleri nokta ile değiştirecektir.

Diğer Bir uygulama yöntemi Denetim Masası >> Bölge ve Dil >> Ek Ayarlar ( Özelleştir ) >>Ondalık Kısmını Virgül yaptığınızda tüm virgüllerin değişeceğini göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın