Sponsorlu Bağlantılar

excelde verileri tersten sıralama

1.369 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda excel tablosu tersten sıralama konusunda bu işlemin nasıl yapılacağını sizlere anlatmaya çalışacağız. Büyük tablolarda ya da bir firma hesap extrasında bir işlem yapmak gerektiğin de sırala yaparak verileri çekebiliriz.

Excelde verileri tersten sıralama konusunda özel sıralama, A’dan Z’ye sıralama veya Z’den A’ya sıralama olarak değil de bir tablo sıralamasında son sıradaki bir veriyi tam tersi birinci sıralamaya getirme işlemini anlatacağız.

excelde verileri tersten sıralama

Yukarıda örnek tablosu görüldüğü gibi tablo sıralaması diğer kopyaladığımız alanda sıralamak için yine yararlanacağımız formül Z’den A’ya sıralama olacak fakat 1’den 6 kadar verdiğimiz sıralamaya göre yapacağımız için diğer tablodaki rakamsal değerler etkilenmeyecektir.

Bunun için aşağıdaki sizler için hazırladığımız video anlatım ile excelde tablo değerlerini tersten sıralama nasıl yapılır? Bunu anlatan video izlemeye davet ediyorum.

Yukarıda izlediğiniz video’da değerlerin nasıl terse çevrildiği anlatılmaktadır. Bununla ilgili sorularınızı sayfamızın yorumlar kısmına yada soru & cevap sayfamıza yöneltebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın