Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de Özel Karakter İşaretleri Nasıl Yapılır?

16.365 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz’da excelde özel işaretler nasıl yapılır? konusu üzerinde anlarım yapacağız. Şimdi kadar hep klavyede özel işaretlerin nasıl yapıldığını anlatmıştık kısa klavyede kısayolu olmayan işaretleri karakter eşlem tablosu üzerinden yapabiliyorduk. 

win+r tuşlarına basarak çalıştır penceresine charmap komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açarak istediğimiz karakterleri buradan bulup kopya yapıştır ile metin belgelerine veya word gibi yazı içeriklerine kullanabiliyorduk. Bu konumuzda excel çalışma sayfasında hücre içerisine bu özel işaret , özel simgelerin nasıl yapıldığını anlatalım ;

Microsoft Office Excel > Ekle ( İnsert ) > Simge ( Symbol ) adımlarını takip ediyoruz. Bu adımda yapılacak simgeler genelde karakter eşlem’de yapabileceğiniz işlemler aynıdır.

“Telif Hakkı Simgeleri , Ticari Marka Simgeleri , Paragraf işaretleri ve Unicode Karakterleri yani klavyede olmayan karakteri buradan excel hücrelerinizde yapabilirsiniz.”

Özel karakterler excelde nasıl yapılır?

 yukarıda video anlatımda , klavyede kısayolu olmayan karakterleri , simge , sembol ve işaretleri excel hücrelerinde nasıl yapılacağını anlatmaktayız. Sizde artık zorlanmadan kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

excelde işaretler nasıl yapılır , excelde simgeler nasıl yapılır , excelde karakter eşlem , excelde semboller nasıl yapılır , excelde özel işaretler nasıl yapılır , excelde özel simgeler , excelde özel işaretler , excelde özel semboller , Windows 10 , Windows 7 , excel işaret ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın