Mobil Network Yazılım

Bilgisayarın interneti cep telefonda nasıl kullanılır?

Bilgisayarın interneti cep telefonda nasıl kullanılır?

Bilgisayar internet’e bağlanmak için kullandığı bağlantı tipi iki şekilde olmaktadır. Bunlardan ilki ethernet kablolu bağlantı tipi , diğeri kablosuz ağlar ( wi-fi ) şeklinde bağlanmaktadır. Bu konumuzda bilgisayar internetini paylaşma şeklinde gelişen bilgisayar interneti akıllı mobil cihazlarda yani telefon veya tabletlere nasıl paylaştırılır? Bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

Kullandığınız bağlantı tipi kablosuz ağ ile bağlı ise saten buna gerek yok , Adsl Modem üzerinden direk olarak telefonu , tableti şifreyi girmek sureti ile dağıtabilirsiniz. Peki kablolu ethernet kablo ile bilgisayarınıza bağladınız ve bu interneti diğer akıllı telefonlara dağıtmak , paylaşmak istiyorsunuz o zaman araya üçüncü parti yazılım kullanarak bu gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayar internetini paylaşmak için kullanacağımız Program MaryFi yazılımıdır. Bu program çalışma mantığı bilgisayarınızda kablosuz bağlantı kartı , yani wifi ağ kartı ile internet sinyalini dağıtmaktadır böylece diğer cihazlara kolaylıkla paylaştıra bilirsiniz.

Bu program internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu program hakkında kısaca bir ön bilgi vermek istiyorum , konu içinde dediğim gibi programın çalışması için Bilgisayarınızda bir kablosuz ağ kartı olması gerekiyor çünkü sinyali bu kart üzerinden dağıtmaktadır. 

Wi-Fi Name ; buraya bir kablosuz bağlantılarda görünecek bir isim giriniz , Password kısmına bir bağlantı şifresi oluşturun  bu şifreyi karışık kombinasyonlarda oluşturabilirsiniz. Ardından Start Hotspot basarak bağlantıyı çalıştırın kapatmak için ise Stop Hotspot butonu kullanabilirsiniz. 

bilgisayardaki interneti telefonda kullanmak için kullanacağınız en uygun program olarak bu yazılım işinize yarayacaktır. bilgisayardaki interneti wifi ile telefonda kullanmak amaçlı olarak kullanılan son derece faydalı bir yazılımdır. 

Arama Tags & Etiket;

bilgisayarın internetini cep telefonunda kullanma , bilgisayarın internetini telefonda kullanma usb , interneti paylaşıma açma , pc internetini paylaşma , bilgisayarın internetini paylaşıma açma , bilgisayar internetini wifi ağına çevirme

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL