Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de otomatik numaralandırma özelliği nedir nasıl kullanılır

735 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Excel otomatik numaralandırma özelliği nedir ve nasıl kullanılır bununla ilgili olarak bilgi vereceğiz.

Excel de hücrelere numaralandırma verecekseniz [ 1,2,3,4 ] gibi bunu Excel de zamandan tasarruf ederek sizin yerinize kolaylıkla yapabilmektedir. Bunu yapmanız oldukça basittir. Otomatik sıra numarası verme, otomatik sıra verme için aşağıda örnekleri uygulamak suretiyle sizde gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda Kullanım kısmında sütuna 1 ve 2 yazdık kaç sütün sıra numarası vermek istiyorsanız farenin yardımı ile 1 ve 2 de bulunan hücreleri işaretleyerek aşağıda doğru sürüklediğinizde hemen kenarında sıra numarasının kaça geldiğini göreceksiniz. Burada ben sonuç olarak 7 ye kadar sıra numarası verdiğim için aşağıda doğru çektim.

Yukarıda bu şekilde otomatik sıra numarası verebilirsiniz. Bu örneği kendiniz çoğaltabilirsiniz. Bu şekilde fareyle çekerek sıra numarası verebilirsiniz. Aynı şeyi sıra numarasını kaçar atlatmak istiyorsanız yani 1,3,5, gibi sıralı olarak vermek istiyorsanız o zaman hücrelere 1 ve 3 yazdığınızda Excel bunu otomatik olarak algılayarak 1,3,5,7,9 gibi sizin ne kadar hücre seçtiğiniz bağlı olarak sıralamasını da ayrıca yapacaktır.

VİDEO ANLATIM;

Bu videomuzu izlerken ayrıca otomatik doldurma, hücreleri kopyala, doldurma serisi, yalnızca biçimlendirme doldur, biçimlendirmeden doldur, hızlı doldurma konularında küçük bir giriş yaptık.

Bu konumuzda Excel’de otomatik sıralama nasıl yapılır, sıra numarası nasıl verilir bununla ilgili olarak makalemizde bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın